פחד בתל אביב: נוכחות דלה בבתי הספר‎

המצוד הנרחב אחר המחבל הרתיע הורים רבים, שהעדיפו לא לשלוח את ילדיהם למוסדות החינוך. בצפון העיר, שם מתמקדות הסריקות אחר החשוד החמוש, הגיעו רק 50% מהתלמידים ובמרכז העיר כ-70%. חולדאי: מבין את ההורים

המצוד אחר המחבל מתמקד בצפון תל אביב, מחצית מהתלמידים לא הגיעו הבוקר (ראשון) לבתי הספר והגנים: כוחות הביטחון ממשיכים במרדף נרחב אחר נשאת מלחם, שביצע את פיגוע הירי הרצחני בתל אביב שלשום ועדיין מסתובב חופשי וחמוש בנשק, והורים רבים בעיר העדיפו להשאיר את ילדיהם בבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מעיריית תל אביב נמסר כי בשכונות בצפון העיר הגיעו ללימודים רק כמחצית מהתלמידים. בבית הספר אליאנס, באזור אוניברסטת תל אביב הגיעו רק 200 מתוך 1,600 תלמידים.

באזורים אחרים בתל אביב, הגיעו יותר תלמידים למוסדות החינוך, אך גם שם מדובר בנוכחות חריגה ודלה - במרכז העיר הגיעו כ-70 אחוזים מהתלמידים ובדרום העיר - האזור המרוחק יותר מזה שבו מתבצעות הסריקות אחר המחבל הגיעו 90 אחוזים מהתלמידים לבתי הספר ולגנים.  

כיתה שנותרה ריקה בתיכון "אליאנס" בצפון ה (חדשות 2)

"אמרנו לילדה שהיא לא הלכת לגן בגלל מזג האוויר החורפי"

הורה לילדה בת 4 שהחליט לא לשלוח אותה הבוקר לגן, סיפר לחדשות 2 Online: "אתמול התלבטנו אם לשלוח את הילדה לגן, שנמצא במזרח העיר. אנחנו יודעים שהסיכוי שהמחבל יגיע לשם הוא אפסי, אבל בגלל שהוא עדיין לא נתפס ומסתובב חופשי, והעובדה שאין מאבטח חמוש בגן, החלטנו בשביל השקט הנפשי שלנו להשאיר אותה היום בבית. לילדה אמרנו שזה בגלל מזג האוויר החורפי".

בעיריית תל אביב-יפו הודיעו על היערכות ביטחונית מיוחדת. סיירי אגף סל"ע, אגף הפיקוח ומאבטחי העירייה פועלים במתכונת מתוגברת בכל רחבי העיר בשיתוף פעולה מלא ובתיאום עם משטרת ישראל. סיורי האבטחה במוסדות החינוך ובמתקני העירייה תוגברו ודגש מיוחד ניתן לסיורים בסמוך לגני ילדים ולמוסדות חינוך וכן במקומות הומי אדם.

אבטחה מוגברת בתל אביב (חדשות 2)

מרכז השליטה והבקרה מדווח סביב השעון לסיירים ולמשטרה על פעילות חשודה הנקלטת במצלמות האבטחה הפזורות בעיר. פקחי העירייה הונחו להגביר ערנות ולדווח על כל אירוע חריג במרחב הציבורי. העירייה קוראת לציבור להמשיך בשגרה, לשמור על איפוק, אבל גם להגביר ערנות ולדווח על כל אירוע חריג.

"אני מבין לליבם של ההורים נוכח המתיחות הקיימת. ערכתי אמש ישיבה עם ראש הממשלה וכל גורמי הביטחון הבכירים וסוכם לתגבר בימים הקרובים באופן משמעותי את נוכחות כוחות הביטחון סביב מוסדות החינוך בעיר", אמר ראש העיר רון חולדאי. עוד הבהירו בעירייה כי כל הטיולים והסיורים של בתי הספר מתקיימים כסדרם, בהתאם להנחיות משרד החינוך ואין כל הנחיה לבטלם.