הספר הפסול יודפס במהדורה נוספת

משרד החינוך אולי פסל את "גדר חיה" מכניסה לתוכנית הלימודים, אבל הקוראים לא השתכנעו ומסתערים על חנויות הספרים. "כל הפרשה מגוחכת ועלובה, מקווה שהספר יימכר שבעתיים", אמר הסופר א.ב. יהושע. האזינו לשיחה המלאה

משרד החינוך אסר - והלקוחות מסתערים: חנויות הספרים מדווחות כי מכירות ספרה של דורית רביניאן "גדר חיה", שנפסל מכניסה לתוכנית הלימודים בשל תכניו העוסקים בהתבוללות, זינקו ביממה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עד כה מכרנו פי 50 יותר עותקים משמכרנו אתמול, ועד סוף היום זה עשוי להגיע לפי 100", מספרים ברשת צומת ספרים. "המספרים גדלים בכל שעה, ועד סוף היום כנראה לא יישארו עותקים - כפי שקרה בסניף בדיזנגוף סנטר בתל אביב, למשל. כבר ביקשנו מההוצאה לקבל עותקים נוספים", הוסיפו.

בהוצאת "עם עובד" סיפרו כי לאור הביקוש, הספר יודפס במהדורה חדשה. "עד כה נמכרו המוני עותקים, ובחנויות שנגמר המלאי אנחנו דואגים לספק עותקים נוספים. לאור ההתנפלות על הספר, אנחנו נכנסים להדפסה של מהדורה חדשה וייקח מספר ימים עד שתצא. כרגע יש די מלאי במחסני ההוצאה כדי לספק את הדרישה לחנויות". עם זאת, בהוצאה לא ידעו לספק נתוני מכירות מדויקים.

רביניאן. המכירות זינקו (חדשות 2)

א.ב יהושע: "הפוליטיקאים לא מצליחים להתמודד עם המציאות שהם יוצרים"

"שיוציאו מתוכנית הלימודים גם את ביאליק, אלתרמן וס. יזהר - זה לא יעזור להם נגד המחאה וההתנגדות", אומר הסופר א.ב. יהושע בתגובה לפרשה. בשיחה עם חדשות 2 Online הוסיף יהושע כי "לא ניתן לחזור לימים אפלים, שלא היו במדינה הזאת. הפוליטיקאים לא מצליחים להתמודד עם המציאות, שהם עצמם תורמים לה".

"התיאור כל כך אנושי ומעניין, זו הייתה יכולה להיות המציאות - אז למה למנוע את זה מהתלמידים?", המשיך הסופר המוכר, "זה כל כך מגוחך ועלוב. אבל הבעיה החמורה באמת היא שכתוב ספר הלימוד באזרחות".

"אני מקווה שבזכות הדבר הזה הספר, שכבר נמכר היטב, יימכר שבעתיים", המשיך יהושע. "האינטרס העליון של כולנו הוא להעמיק את הקשר עם המיעוט הערבי שחי בתוכנו. זה הדבר הכי חשוב".