הקרב על המשמורת מתמשך - והאם מעלימה את בתה

ילדה בת 9 נהפכה לקלף מיקוח בסכסוך גירושים ממושך. בית הדין הרבני קבע, בניגוד למקובל, כי המשמורת על הילדה תינתן לאב. בתגובה האם העלימה את בתה וטילטלה אותה בין דירות מסתור בעיר ביתר עילית במשך חודש וחצי. כתוצאה מכך, בין היתר, היא לא הגיעה לבית הספר. היכן הרשויות שאמורות לסייע?

סכסוך גירושים בן שש שנים מנוהל על גבה של ילדה בת 9: זוג הורים שפתח בהליך גירושים בשנת 2009 נמצא בעיצומו של מאבק קשה על המשמורת של בתם בת ה-9, לאחר שהאם הפרה את הסדרי הראייה ובית הדין הרבני קבע כי הילדה נמצאת בסכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשמורת על הבת הועברה באופן חריג לאב - אך האם לקחה את בתה עמה בין דירות מסתור של קרובי משפחה בביתר עילית והרחיקה אותה מהאב. בתגובה, שכר האב חוקר פרטי במאות אלפי שקלים במטרה לאתר את בתו. החוקר איתר את הילדה, אך עד שהמשטרה הגיעה למקום - האם העלימה אותה שוב.

לדברי האב, הוא חושש לגורל בתו ומכך שהאם תבריח אותה בחשאי לחו"ל. הרשויות, שאמורות להיכנס לתמונה במקרה כזה, לא סיפקו מענה: באגף הרווחה של עיריית בית"ר עילית טענו שהילדה כלל לא נמצאת בסכנה, על אף טענת האב; מנגד, מהמשטרה נמסר כי הם עושים מאמצים לאתר את הילדה, כדי לסייע לאגף הרווחה בעירייה לטפל במקרה הקשה.