רשת ביטחון ללומדי 5 יח"ל מתמטיקה

משרד החינוך ממשיך לעשות כל מה שאפשר כדי להעלות את מספר הניגשים לבחינת בגרות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד. כעת מבשר המשרד כי תלמיד שייכשל בבחינת הבגרות השנייה של 5 יח"ל, יקבל בגרות של 4 יח"ל, ובכך יובטח לו כרטיס כניסה לעולם המדעים באקדמיה

אילוסטרציה (פלאש 90)

המאמצים של משרד החינוך לעודד תלמידים ללמוד מתמטיקה ברמת 5 יחידות שוברים שיאים: המשרד בישר היום (ראשון) כי תלמידים שייכשלו בבגרות של 5 יחידות לימוד יקבלו בגרות של 4 יחידות לימוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משרד החינוך יעניק לתלמידים רשת ביטחון שתאפשר להם להתמיד בלימודי 5 יחידות, זאת משום שתלמידים רבים נרתעו עד היום מלימודים מוגברים במתמטיקה, בשל החשש מכישלון בבחינה השנייה שעשויה להוביל לזכאות של 3 יחידות לימוד בלבד.

כעת, תלמיד שלא השיג ציון עובר ב-5 יחידות (בשקלול שתי הבחינות והציון הסופי), יקבל תוספת של 20 נקודות ויעבור את הבחינה ב-4 יחידות. בכך, יובטח לו למעשה כרטיס כניסה לעולם המדעים באקדמיה.

"נלחמים על כל תלמיד". בנט (רויטרס)

שר החינוך: "נלחמים על כל תלמיד"

במצב הקיים תלמיד 5 יחידות שעבר את הבחינה הראשונה (806) ונכשל בבחינה השנייה (807) היה זכאי ל-3 יחידות בלבד, ו-3 יחידות במתמטיקה אינן מאפשרות קבלה ללימודי מדעים והנדסה באקדמיה.

במצב החדש, תלמיד שייכשל בבחינה 807, ייתכן שיהיה זכאי ל-4 יחידות, ובכך יעלו סיכוייו להתקבל ללימודי מדעים והנדסה בחלק מהמוסדות האקדמיים. במשרד החינוך מקווים שבזאת תלמידים רבים לא יתלבטו בין 4 ל-5 יחידות לימוד ויבחרו מלכתחילה ללמוד ברמת 5 יחידות.

"בתקופה האחרונה אנחנו כבר רואים שינוי גדול בדרך להכפלת מספר הלומדים במגמת חמש יחידות מתמטיקה - ועושים כעת צעד חשוב נוסף", אמר שר החינוך נפתלי בנט. "אנחנו נלחמים על כל תלמיד ומצמצמים את מרחב ההתלבטות בין ארבע לחמש יחידות - וזה עובד".