מסע לפולין? ב-2016 תשלמו פחות

משרד החינוך הכריז כי לאחר משא ומתן צפויה ירידה במחירי סיורי משלחות הנוער למחנות ההשמדה בפולין. בנוסף, המשרד יישא גם בעליות המלווים בטיול. שר החינוך בנט: "אסור שזיכרון השואה יהיה לעשירים בלבד"

משלחת נוער לפולין (ארכיון) (רויטרס)

בשורה להורים ולתלמידים: משרד החינוך הכריז היום (שני) על הוזלה משמעותית בעלויות של משלחות הנוער למחנות ההשמדה בפולין. על פי תוצאות המכרז, בממוצע יוזל המחיר שמשלם כל תלמיד ב-1,200 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההוזלה התאפשרה בעקבות משא ומתן שקיימו במשרד החינוך עם ספקי השירות, במטרה להוזיל את העלויות הכרוכות בסיורי הזיכרון. במסגרת ההסכם הוחלט שמשרד החינוך הוא שיישא בעלויות המלווים, כשכל קבוצה תמנה 4 מלווים - בהם שני מורים, מדריך ומאבטח.

כך למשל, אם בעבר עלות המסלול הממלכתי הסתכמה ב-5,200 שקלים לשבעה ימים, במסגרת ההוזלה יעמוד מחירו על 4,338 שקלים. המסלול באורך 8 ימים הוזל מ-5,600 ל-4,550 שקלים.

הוזלה צפויה גם במסלולים הגמישים המנוהלים על ידי בתי הספר. אם בעבר מחירו של המסלול הקצר עמד על 5,600 שקלים, טווח המחירים החדש ינוע בין 4,338-4,650 שקלים. המסלול הארוך יוזל מכ-6,000 שקלים לטווח המחירים שבין 4,550-4,950 שקלים.

"הוזלת המסעות - אתגר גדול"

מדי שנה משתתפים כ-30 אלף בני נוער במשלחות לפולין. בשנים האחרונות התעוררה ביקורת ציבורית על התעריפים הגבוהים שהורים נאלצים לשלם כדי שילדיהם ישתתפו במסע. הנושא לא היה מוסדר באופן מלא, וכך נוצר מצב של גביית סכומים ללא פיקוח. בשל כך הוציא משרד החינוך מכרז בנושא, שתוצאותיו פורסמו היום. התעריפים החדשים ייכנסו לתוקפם כבר מינואר 2016.

שר החינוך נפתלי בנט בירך על המהלך. "אסור שזיכרון השואה יהיה לעשירים בלבד", אמר. "המטרה היא שיותר תלמידים ותלמידות יוכלו להשתתף במסע, ומי שלא יוכל, נעמיד לרשותו קרן מלגות מיוחדת לעניין". בנט ניצל את ההזדמנות בכדי להודות לשר החינוך הקודם שי פורן, שהחל במהלך להוזלת הטיולים.

"אסור שהזיכרון יהיה לעשירים", בנט (פלאש 90)

דברים ברוח דומה אמרה מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן: "מדובר בבשורה גדולה עבור ציבור ההורים והתלמידים. המסע לפולין הוא ציון דרך מכונן ומשמעותי בחיי כל תלמיד בישראל, ומחובתה של מערכת החינוך לטפח מפעל חשוב זה. הוזלת המסעות לפולין הייתה אתגר גדול שהמשרד לקח על עצמו, ובתום מו"מ עיקש הצלחנו להביא להוזלה משמעותית ובחיסכון למשקי הבית בישראל".