אחרי הפיגוע בי-ם: מי ידאג לעובדת הסיעודית מנפאל שנפצעה?

איסורי טפליה, עובדת סיעודית מנפאל, נפצעה בפיגוע בירושלים לפני שבועיים - ונותרה באופן זמני בכסא גלגלים. כעת היא זקוקה לסיוע בעצמה. ישראל מימנה טיפול במשך שבוע ועכשיו הכסף נגמר. "בגלל שאני לא ישראלית ויהודייה לא דואגים לי?", שאלה

כבר שבע שנים שאיסורי טפליה, עובדת סיעודית מנפאל, מטפלת בשרה, קשישה בת 95 מירושלים. לפני כשבועיים היא נפצעה קל בפיגוע דקירה בשכונת רוממה בירושלים, טופלה בבית החולים שערי צדק - ושוחררה לביתה. אלא שהכאבים לא פסקו והיא נזקקה להמשך טיפול וסיוע כשהיא בכיסא גלגלים באופן זמני. כעת, המימון עומד להיגמר ולא ברור מי יסייע לה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אמרתי שאני לא יכולה לזוז", מספרת איסורי. "חשבתי, איך אני הולכת הביתה, לטפל בסבתא? אמרו לי: לאט לאט, יהיה בסדר. הביאו אותי הביתה, אבל כואב לי. אני לא יכולה לישון". איסורי נזכרה ברייצ'ל ומתי, זוג ישראלים ששהה בנפאל ברעידת האדמה הקשה לפני חודשים ספורים - שבאו לבקר אותה.

הם החליטו להחזיר אותה לטיפול במוסד הרפואי: "היה לנו ברור שנבוא לדאוג לה ולראות שמטפלים בה כמו שצריך - כמו שטיפלו בנו". אלא שלטענתם, "רק החליפו לה תחבושות ושחררו אותה".

בבית החולים שערי צדק אמרו כי הציעו לאיסורי נופשון או עובדת סיוע שתלווה אותה במשך שבוע. היא בחרה באופציה השנייה - אך כעת המימון עומד להיגמר. בדרך כלל, לכל ישראלי נפגע טרור ישנם בני משפחה או מכרים שיסייעו לו בהתמודדות לקבלת זכויותיו מול הרשויות. אלא שאיסורי רחוקה ממשפחתה ולכן נופלת בין הכיסאות.

"בגלל שאני לא יהודייה, בגלל שאני לא ישראלית, בגלל זה לא דואגים לי?", שאלה. "אני צריכה עזרה". 

"אני צריכה עזרה, מי ידאג לי", איסורי טפל (חדשות 2)

בבית החולים שערי צדק הדגישו כי "סייעו בהעברת המידע לביטוח הלאומי והשירות הסוציאלי אף הגיש בקשה עבורה למענק כספי נוסף עד שתוכר רשמית כנפגעת פעולות איבה". בביטוח הלאומי מסרו כי "הצליחו ליצור עמה קשר והתביעה מטופלת כעת והוסבר לה שהיא צריכה להגיש אישור רפואי על מצבה". 

פניות לסיוע: mattigorodenchik@gmail.com