פרסום ראשון: הטבות גם לניצולי שואה מארצות ערב

המדינה תפצה יוצאי אלג'יריה, מרוקו ועירק שסבלו מאנטישמיות בזמן השואה - כך על פי יוזמה חדשה של שר האוצר משה כחלון. על פי היוזמה, הניצולים יקבלו מענקים שנתיים וקצבאות בסך אלפי שקלים

הטבות בסך אלפי שקלים (קובי גדעון, פלאש 90)

פיצויים - לא רק לניצולי שואה מאירופה: שר האוצר משה כחלון שיגר מכתב לראש הרשות לניצולי השואה ובו הצהיר על כוונתו להשוות זכויות ולתת תנאים נוספים גם ליהודים יוצאי עירק, אלג'יריה ומרוקו שסבלו מאנטישמיות ומאלימות בזמן השואה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הזכאים לפיצויים הם יוצאי מרוקו ואלג'יריה שסבלו מאנטישמיות בין השנים 1940-1942 ויוצאי עירק שסבלו באירועי ה"פרהוד" ביוני 1941. יוצאי המדינות הללו יזכו לתנאים נוספים מעבר למה שהם מקבלים היום. הם יהיו זכאים למענק שנתי של 3,600 שקלים ולפטור מלא מתשלום דמי השתתפות עצמית ברכישת תרופות.

לא רק יוצאי מדינות ערב יזכו להטבות, גם עובדי הכפייה יזכו למעמד של ניצולי שואה, ובכך יקבלו קצבה חודשים של 2,000-10,000 שקלים.

שר האוצר כחלון התייחס למהלך ואמר שזהו תיקון עוול היסטורי, משום שלא מדובר רק בסכום שהם יקבלו, אלא בעצם ההכרה. הצעד הופך לנחוץ במיוחד, לאחר שנוצר מצב שבמהלך השנים האחרונות מדינות ברחבי העולם העניקו את ההכרה, אך לא מדינת ישראל.