מפגע בגן ילדים בראשון לציון: עשרות נעקצו וחלו

לאחר שרבים מילדי גן ילדים בראשון לציון נעקצו וסבלו מזיהומים, מאיימים ההורים כי לא ישלחו את ילדיהם לגן אם לא יטופלו המפגעים. הווטרינר קבע כי מדובר בעקיצה של פרעוש שהגיע מחתולים משוטטים באזור, ולמרות קביעתו סביבת הגן טרם טופלה. בעירייה טענו בתגובה: "החול בגן המדובר נוקה וסונן ובוצעה הדברה"

הילדים חזרו הביתה עם עקיצות

עשרות מוסדות לימודים ברחבי הארץ שבתו בגלל ליקויים תברואתיים בתחילת שנת הלימודים הנוכחית, וכעת מתגלה מקרה חדש שמעיד על הסכנות: 30 ילדים בגן בראשון לציון סובלים ממחלות וזיהומים קשים כתוצאה ממזיקים שהיו בו, והתשתיות הרעועות והיעדר הפיקוח תרמו להזנחה ולמפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הורי ילדי גן "דג הזהב" בראשון לציון טוענים כי מתחילת השנה סובל המתחם מבעיות תברואתיות קשות. כל הילדים בגן שבו לבתיהם כשעל גופם עקיצות, נשיכות, מחלות וזיהומים שגרמו לפריחה ונפיחות בעור. אחת הילדות סיפרה להוריה כי עקץ אותה היתוש בזמן שהיתה גן.

בעקבות פניות של ההורים הגיע למקום הוטרינר העירוני, ד"ר טל אסיף, שקבע כי בגן ישנם פחי אשפה פתוחים וזבל נמצא כשהוא מפוזר בצמוד לגן. "החצר אינה מוגדרת בגידור צפוף וצואת חתולים נראית בחול בחצר הגן", ציין. "חצר הגן אינה מסודרת וישנם מקומות מסתור רבים לבעלי חיים".

בהמשך הדוח קבע הוטרינר שמצב החול והחצר בגן ירודים ביותר והסימנים הקשים בגופם של הילדים ככל הנראה נובעים מעקיצות פרעוש שמתלווה לחיות המשוטטות במתחם. "החשד העיקרי הוא כי הסימנים שהוצגו מקורם בעקיצות של פרעוש החתול", טען. הוא המליץ להרחיק את החתולים על מנת לצמצם את הנגיעות בפרעושים וקרא לגדר את הגן ולצמצם את אזורי המסתור לחתולים.

למרות הדוח של הוטרינר לא נעשה דבר בנושא, וההורים מאיימים בהשבתה עד שיבוצעו כל ההמלצות של הוטרינר - כמו החלפת החול בדשא סינטטי, הרחקת החתולים והזזת פחי האשפה. עד שיחול שינוי והעירייה תתייחס לקריאתם, הילדים סובלים מהתוצאות.

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "החול בגן המדובר נוקה וסונן וכן בוצעה בו הדברה. בנוסף, הסייעת בגן מקפידה לגרוף את החול שלוש פעמים בשבוע ולדווח על כל ליקוי ומפגע. בימים אלו עיריית ראשון לציון בוחנת מספר חלופות לחול". עד שייבחנו חלופות, ההורים הבהירו כי אינם מתכוונים לשלוח את הילדים לגן.