הגולשים מתגייסים לעזור לזוג הורים לפעוט שנפצעו קשה בתאונה

האם נותרה בתרדמת והאב מרותק לכיסא גלגלים. בעזרת חבר הם פנו לגולשים בפייסבוק כדי שיסייעו בטיפול בבנם בן השנתיים, באיתור דירה זולה סמוך לבית החולים ובסיוע כלכלי. מאז הם מוצפים בהצעות

סופי קובלבה ואיתן אלכסיי קובלב הם זוג צעיר שעלה לארץ לבדו לפני מספר שנים. לפני כשבועיים הם נפצעו בתאונת דרכים קשה בכביש הערבה. יחד איתם במכונית היה גם בנם בן השנתיים, שלמרבה המזל לא נפגע. האם מאושפזת עדיין ללא הכרה, כשבעלה לידה - ואין מי שיטפל בבנם הפעוט. כשחברם של בני הזוג ביקש סיוע עבור המשפחה מחבריו בפייסבוק, הוא נדהם מכמות התומכים והמציעים סיוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סופי ואלכסיי היו בדרכם מביתם באילת לאזור הצפון כשהתרחשה התאונה. הם אושפזו בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם האם עדיין מאושפזת בתרדמת. האב עצמו שוחרר מבית החולים ומתנייד בעזרת כיסא גלגלים. את רוב הזמן הוא מעביר ליד מיטתה.

מיד עם היוודע דבר התאונה הגיעו לישראל שתי האימהות של בני הזוג כדי לטפל בילדיהן ובנכדן. בוריס יאמפולסקי, חברם של בני הזוג סיפר כי הן ביקשו לשכור דירה בבאר שבע כדי להיות קרובות לבית החולים. מתווך דירות אליו פנו הציע להן דירה תמורת 500 שקלים ליום.

"נדהמתי מהמחיר הזה", אמר בוריס. "הן לא יודעות מה המחירים בארץ ומרוב לחץ סגרו עסקה ומיהרו לקחת את הבן לדירה". לאחר שבוע המתווך התחשב במצב המשפחה והוריד את המחיר ל-410 שקלים בחודש.

לא רוצה דירה בחינם

יאמפולסקי פרסם בחשבון הפייסבוק שלו פוסט שזכה מייד לאלפי שיתופים ותגובות, בו ביקש את התגייסות הגולשים כדי למצוא דירה להשכרה שתהיה בה נגישות לכיסא גלגלים ושמחירה יהיה נמוך יותר. הוא גם ביקש סיוע כלכלי למשפחה וסיוע באיתור מסגרת עבור התינוק.

ההתגייסות הייתה גדולה. "המון אנשים פנו אלי והציעו דירות, הציעו עזרה, אוכל, בגדים", סיפר יאמפולסקי. "הייתה אפילו חיילת בודדה שהשתחררה ביום חמישי והציעה לשמור ולטפל בילד. התרגשתי מאוד". אב המשפחה הפצוע, סיפר יאמפולסקי, הדגיש כי הוא אינו מעוניין בדירה בחינם וטען שהמצב כולו גורם לו למבוכה. "הוא מאוד התרגש וכמעט בכה כשראה את ההירתמות. התגייסות כזו היא לא דבר מובן מאליו".

כעת בני המשפחה שוקלים את ההצעות ומקווים שבקרוב מצבם יהיה קל קצת יותר.

לסיוע לבני הזוג: boritany@gmail.com