"הורי התלמידה שילמו עבור הטיול"

בבית הספר בשרון מתקשים לעכל את מותה של הנערה ששמה קץ לחייה לאחר שלא יצאה לטיול השנתי. בניגוד לטענות שהועלו, לפיהן המשפחה לא הצליחה לשלם עבור הטיול השנתי, מבהירים בבית הספר שהתשלום הוסדר זמן רב לפני המועד. "מעולם לא מנענו מתלמיד לצאת לפעילות עקב אי הסדרת תשלומים", אמרו בהנהלה

אילוסטרציה (אייל בן יעיש)

בהנהלת בית ספרה של הנערה ששמה אתמול (שלישי) קץ לחייה, מבהירים כי היא שילמה עבור הטיול השנתי שאליו הייתה אמורה לצאת - זאת בניגוד לטענות ההורים של חברותיה שאמרו אמש לחדשות 2 Online ש"הנערה התביישה לספר להוריה על הטיול כי ידעה שאין להם כסף לשלם עליו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הורי התלמידה שילמו לבית הספר עבור הטיול ב-13.11", אמרו הבוקר בהנהלת בית הספר, "כך שהטענה שהיא לא שילמה ובית הספר לא איפשר לה לצאת בשל כך אינה נכונה. בית הספר שלנו מעולם לא מנע מתלמיד לצאת לפעילות כלשהי עקב אי הסדרת תשלומים".

עוד הבהירו בהנהלת בית הספר כי מחנכת הכיתה של הנערה הייתה מודעת למצוקתה הכלכלית וסייעה לה. "כשהיא אמרה שאין לה תיק גדול ואוהל, המחנכת דאגה להביא לה", אמרו. "בבוקר הטיול התכתבה הילדה עם המחנכת על כך שאין לה גם תיק קטן למסלולי ההליכה, והמחנכת אמרה שתארגן".

"כשהילדה בוששה לבוא ניסתה המחנכת מספר פעמים להתקשר לטלפון ולא הייתה תשובה", הוסיפו בבית הספר. "הטיול יצא בשעה 7:50, כלומר שעה ו-20 דקות לאחר השעה בה התבקשו הילדים להגיע".

"התשלום הוסדר זמן רב לפני מועד הטיול"

במשרד החינוך הביעו הבוקר צער עמוק על מות התלמידה מהשרון והשתתפו בצער המשפחה. "מנכ"לית המשרד הורתה להקים לאלתר ועדת בדיקה לנסיבות מותה והנחתה את גורמי המקצוע במחוז ללוות את המשפחה ולתמוך בה ככל שיידרש", נמסר מהמשרד. כמו כן, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים נשלחו הבוקר לדבר עם חבריה לכיתה של הנערה, כדי לסייע להם בהתמודדות עם המקרה הקשה.

גם במשרד החינוך הדגישו הבוקר כי מותה של התלמידה לחלוטין אינו קשור לנושא התשלום. "התשלום עבור הטיול הוסדר על ידי משפחתה זמן רב לפני מועד הטיול, והיה לה את כל הציוד הנדרש כדי לצאת לטיול עם בני כיתתה", אמרו.

בעירייה אומרים הבוקר כי מדובר במשפחה מתפקדת. לטענתם, האם סייעת בגן והאב נהג הסעות. עם זאת, אחד האחים של הנערה ריצה מאסרים בגין עבירות רכוש. אח אחר שלה נפצע במבצע "צוק איתן".