תיעוד: ההורים נעצרו - לעיני ילדיהם

עיריית חולון החליטה לבנות שלושה גני ילדים בשטח בית הספר "דינור". ההורים פתחו במאבק נגד עבודת פועלים ערבים בזמן הלימודים - ואף ניסו לחסום בגופם את כניסתם. המחאה הסתיימה במעצר של כמה מהם מול עיניהם של הילדים המבוהלים. כך זה נראה

מחאת ההורים נגד העירייה יצאה משליטה: עיריית חולון החליטה לבנות שלושה גני ילדים בתוך שטח בית ספר "דינור" בזמן הלימודים, וההורים פתחו במאבק מחאה נגד הכנסת פועלים ערבים לשטח המוסד החינוכי כשהתלמידים במקום, בשל המצב הביטחוני. המחאה הפכה סוערת והמשטרה הגיעה למקום ועצרה כמה מההורים - לעיני ילדיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההורים דורשים שהפועלים הערבים יעבדו בשעות אחר הצהריים והערב ולא בשעות הלימודים, כשבמקום מאות תלמידים, ופתחו במאבק שלא להכניסם - גם כאלה עם תעודת זהות כחולה. בנוסף, טוענים ההורים כי בנייה בשטח בית הספר בשעת הלימודים תיצור רעש ותפגע בריכוז של התלמידים.

אחרי שבועות של הפגנות, עימותים ואפילו שביתה של שבוע החליטו הורי התלמידים להסלים את המאבק ולחסום את כניסת הפועלים לשטח המבנה בגופם. לאחר מספר רגעים הגיעה למקום ניידת משטרה שעצרה כמה מההורים וכל זאת לעיני הילדים המבוהלים.

ממשטרת מרחב איילון נמסר בתגובה כי "ציבור המוחים חסם עם רכבים את הדרך וסירב לפנותה. שוטרים שהגיעו למקום עיכבו אותם וזמן קצר לאחר מכן, לאחר שהוזהרו, שוחררו. המשטרה מאפשרת קיום חופש הביטוי אך לא תאפשר הפרת החוק והסדר הציבורי".

מעיריית חולון נמסר כי נבנתה חציצה בין אתר הבנייה לבית הספר, הוצב שומר והפועלים לא יכולים לעבוד בשעות אחר הצהריים.