בדרך לשביתה במערכת החינוך? "לא משלמים למורים"

כ-800 מורים עמדו בדרישת משרד החינוך ולמדו במשך שלוש שנים בכדי לזכות בהעלאת שכר, אלא שאז הם קיבלו הודעה מהמשרד לפיה "אין מכסות" ולכן אין תקציב להעלות את דרגת השכר. בהסתדרות המורים מאיימים: "נשבית את הלימודים". משרד החינוך: "הדברים ייפתרו"

(רויטרס)

מורים רבים למדו במשך שלוש שנים בכדי לזכות בתוספת לשכרם. אלא שכעת מתברר כי 800 מהם שעמדו במחוייבויות שהציב משרד החינוך קיבלו מכתב לפיו "נגמרו המכסות" וכי אין תקציב בכדי לשלם להם על אף לימודיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המורים המועסקים במערכת החינוך משתכרים לפי דרגות שכר הנקבעות בהתאם למספר מרכיבים, בהם הוותק המקצועי שנות הלימוד והשכלתם. ככל שאלו עולים כך גם המשכורת עולה.

כך למשל, בכדי להעלות את דרגת השכר מרמה 7 ל-8 נדרשים המורים ללמוד שלוש שנים, שנתיים מהן באקדמיה, לעבור עוד 60 שעות השתלמות ואף לקבל שלוש הערכות ממנהלי בתי ספר. אלא ש-800 מורים שביצעו את אותו התהליך בדיוק וציפו לתוספת של כאלף שקלים לשכרם החודשי - קיבלו תשובה ממשרד החינוך לפיה שלוש שנות הלימודים - היו לשווא.

ההסתדרות: "נשבית את הלימודים"

"בשנתיים הראשונות נסעתי לאוניברסיטה ועשיתי את הקורס שלא היה פשוט אך עמדתי בכל הדרישות", סיפרה מורה שקיבלה את התשובה השלילית ממשרד החינוך. "הגשתי עבודה, עשיתי הכל, ובסוף קיבלתי תשובה: 'אכן עמדת בכל מה שדרשו אבל עדיין יש מכסה ולא מגיע לך לקבל את דרגה 8'".

בהסתדרות המורים זועמים על החלטות משרד החינוך ומאיים לנקוט צעדים אם שכרם של המורים לא יועלה. "אנחנו דנים עם משרד החינוך, אך אם הסוגיה לא תיפטר בשבועות הקרובים נשבית את מערכת החינוך מגני הילדים ועד חטיבות הביניים", אמר יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי הם נמצאים במגעים עם ההסתדרות ובקרוב הדברים ייפתרו.