להשכרה: ספסל רחוב באשקלון

גולשים באתר "יד 2" שחיפשו דירה להשכרה הופתעו להיתקל במודעות חריגות שהתייחסו לגנים ציבוריים וספסלי רחוב. הגולשים הסקרנים שתהו מה פשר המודעות הללו, התקשרו למספר הטלפון שהוצג והופתעו לגלות כי מדובר בקמפיין גיוס תרומות של בית השנטי בתל אביב המעניק בית חם לנוער במצוקה

להשכרה: ספסל רחוב באשקלון (צילום מסך, אתר "יד 2")

גולשים רבים שנכנסו לאתר "יד 2" במטרה למצוא דירה להשכרה, נתקלו במודעה יוצאת דופן על ספסל באשקלון. "השכירות אינה לטווח ארוך", נכתב במודעה באתר, "יש להתכונן לריבים קשים עם אנשים שגם ירצו לישון עליו. מבחינת תאורה, מומלץ להצטייד בפנס או נר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גולשים שהבחינו בכך והחליטו להתקשר למספר הטלפון המוצג במודעה, הבינו שמדובר בקמפיין יצירתי של עמותת בית השנטי שמטרתו לאסוף תרומות לטובת בני נוער בסיכון הרואים בו בית חם.

"יש לציין כי באזור פעילות עבריינית רבה, מומלץ לא להיות בולטים", נכתב באחת המודעות שהעלו אנשי בית השנטי לאתר. "בתקופה האחרונה העירייה שמה ברזלים באמצע הספסל שמקשים לישון עליו אבל בזוויות מסוימות אפשר להסתדר. בספסל כזה ממש, ישן אבשלום שננטש על ידי אביו בגיל שנתיים. אבשלום גדל בבית אמו, שבסופו של דבר לא יכלה להמשיך לגדל אותו. הוא ישן על הספסל הזה בלילות, ובימים הסתובב ברחובות והידרדר לאלימות וגניבות".

להשכרה: גן ציבורי בבת ים (צילום מסך, אתר "יד 2")

במודעה אחרת הועלתה תמונה של גן ציבורי בבת ים - גם הוא עומד ל"השכרה". "גן ציבורי המשמש מקום מפגש לטיפוסים מפוקפקים ועבריינים", תואר במודעה. "במקום ניתן לישון בתוך מגלשות הילדים, וכך להצליח להתרחק מבעיות".

"בגן ציבורי כזה ממש, ישנה יפה. אמה חולת הנפש העבירה אותה לסבתה, שם הידרדרה מהר מאוד לחיי עבריינות ברחובות בת ים, שימוש בסמי פיצוציות ולינה בגנים ציבוריים, שבאחד מהם אף עברה אונס".

להשכרה: מקלט נטוש בירושלים (צילום מסך, אתר "יד 2")

עוד צוין כי "ביום הילד הבינלאומי הזה, יפה כבר נמצאת אתנו בבית השנטי, מסגרת שמעניקה לה חינוך, הגנה ובית חם". הקמפיין אכן עלה לקראת יום הילד הבינלאומי שיצויין השבוע, ב-20 בנובמבר.

בנוסף לקמפיין האינטרנטי, תישמע השבוע גם כריזה במקומות הומי אדם ובה יובאו סיפוריהם של ילדים נטושים או כאלו שברחו מביתם.

"כולנו נולדים שווים, והבחירות שלנו בחיים הן אלו אשר יקבעו את עתידנו", אמרה מייסדת בית השנטי, מריומה. "במשך 32 שנות פעילות בית השנטי טיפלנו בעשרות אלפי בני נוער בסיכון שרובם ננטשו והיו ללא בית חם והועברו התעללות פיזית/מינית/נפשית. זכינו בכך שילדים בחרו בחיים ובכך שבחרו בבית השנטי".