תוצאות המיצ"ב: ירידה בהישגים, עלייה בוונדליזם

תוצאות מבחני המיצ"ב שנחשפו הבוקר מצביעות על ירידה נוספת בהישיגיהם של תלמידי ישראל. הירידה המשמעותית ביותר בערבית ובאנגלית. עוד עולה כי הפער בין התלמידים העניים והעשירים נשמר וכי חלה עלייה במקרי ההשחתה

ירידה בהישגי תלמידי ישראל במבחני המיצ"ב: במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר (שלישי) במשרד החינוך נחשפו נתוני המבחנים שנערכו בשנת תשע"ה לתלמידי כיתות ה' וח'. על פי הנתונים, ישנה ירידה במרבית המקצועות - כשהפערים בין יהודים וערבים ובין עשירים ועניים - גדלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

המקצועות בהם נרשמה הירידה התלולה ביותר: ערבית לדוברי ערבית בכיתות ח' עם ירידה של 28 נקודות לעומת שנת תשע"ג, וערבית לדוברי ערבית בכיתות ה' עם ירידה של 14 נקודות. גם באנגלית נרשמה ירידה של 10 נקודות בקרב תלמידי כיתות ה' ובמתמטיקה ירידה של 4 נקודות.

בקרב תלמידי כיתות ח' חלה ירידה במקצועות המדע והטכנולוגיה ב-7 נקודות ובאנגלית ב-3 נקודות. בעברית נרשמה עלייה של 3 נקודות. נקודת האור העיקרית בתוצאות המבחנים מופיעה בציוני המתמטיקה בכיתות ח' - עם עלייה של 13 נקודות בהשווה לשנת הלימודים תשע"ג.

במסגרת בדיקת הפערים בין עניים ועשירים אין שינוי משמעותי בהשוואה לשנים קודמות, אך ההבדלים עדיין נותרו עצומים. כך למשל מתמטיקה לכיתות ח' הפערים בין עשירים לעניים הוא 105 נקודות בקרב דוברי עברית.

מלבד הישגי התלמידים במבחנים, ישנה עלייה בדיווחים בבתי ספר יהודים על ונדליזם בכל שכבות הגיל - אך בעיקר בתיכונים ובחטיבות הביניים. ישנה גם עלייה בדיווחים על גניבות וכן עלייה בדיווחים על היעדרויות תלמידים.