הצצה לפיילוט של משרד החינוך: כיתה אחת - שני מורים

מתחילת שנת הלימודים הנוכחית מפעיל משרד החינוך יוזמה חדשה של צמד מורים באלף כיתות לימוד ברחבי הארץ. אימוץ המיזם נעשה במסגרת בחינת מתכונת דומה המופעלת זה שנים בחו"ל, ולמרות שהיא אינה צפויה לפתור את מצוקת הצפיפות בכיתות היא בהחלט משפרת את היחס האישי עבור כל תלמיד

מאות תלמידים בישראל נהנים השנה מנוכחותם של שני מורים בכל כיתה, זאת במסגרת תכנית "אקדמיה כיתה" שמפעיל משרד החינוך באלף כיתות ברחבי הארץ. אנחנו ביקשנו לראות איך זה עובד בשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המורים הנספחים הם סטודנטים לחינוך בשנה השלישית ללימודיהם, שכחלק מהיוזמה נמצאים בכיתות במשך שלושה ימים בשבוע ומשמשים גורם הוראה מסייע למורה הוותיק. המיזם, שמיושם זה שנים בחו"ל, עושה חסד עם התלמידים שכעת זוכים לתשומת לב פרטנית.

"שיעור עם מורה אחת הוא פחות אישי", מעיד אחד התלמידים. "עם שתי מורות כל ילד יכול לקבל יחס יותר אישי. זה שיש עוד מורה זה עוזר גם לתלמידים וגם למורה הראשונה".

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, לפחות 14% מהמורים החדשים במערכת החינוך פורשים ממנה בשלוש השנים הראשונות לעבודתם. התכנית הזו צפויה לשפר את הנתונים ולתת תקווה לעוסקים בתחום.

במשרד החינוך בוחנים בימים אלה את האפשרות להרחיב את התכנית, שאומנם לא תפתור את בעיית הצפיפות בכיתות אך ללא ספק משפרת את היחס בין התלמידים למורים.