מחר: שביתה ברשויות מקומיות בצפון

בנהריה, בעכו, במעלות תרשיחא בגליל ישביתו את העיריות במחאה על המתווה המתגבש לפיו תוגדל רשימת היישובים הזוכים להטבות מס ללא הגדלת התקציב, דבר שיגרום לשחיקה בהטבות שניתנות ליישובים שכבר זוכים להן. "אנשים הגיעו מחוץ לעיר להתגורר כאן בגלל הטבות המס, אבל עכשיו הכול יהיה הפוך", אמר ראש עיריית עכו

שביתה ברשויות בצפון (חדשות 2)

ראשי רשויות מקומיות בצפון נגד המתווה החדש המתגבש לשינוי חוק הטבות המס: מחר (רביעי) ישבתו הרשויות בנהריה, בעכו ובמעלות-תרשיחא. הרשויות ישבתו במחאה על שחיקת ההטבות שיינתנו להן לאחר אישור המתווה החדש, לפיו לרשימת היישובים הזכאים נוספו יישובים נוספים, אך לא נוספו תקציבים. המשמעות היא שהכסף למימון ההטבה יבוא מהיישובים שזכו עד היום בהטבה, ולא מתוספת תקציבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החליטו לפגוע בנו בדרך הקשה ביותר", אמר ראש עיריית נהריה ז'קי סבג על ההחלטה הצפויה של ועדת הכלכלה של הכנסת. "לכן אנחנו יוצאים למאבק ללא פשרות למען הצדק. הפגיעה היא אנושה".

"ממשלת ישראל עושה הכול כדי להילחם בפריפריה", אמר ראש עיריית מעלות-תרשיחא שלומי בוחבוט. "בעקבות ההחלטות האלה אף מהנדס, למשל, לא יסכים לעבוד תמורת 2,000 שקלים פחות. ביבי רוצה שנפגין - אז נצא להפגין ויהיו כאן הפגנות קשות, אין חזרה. לא ייתכן שדווקא בחלשים פוגעים".

"אנשים הגיעו מחוץ לעיר להתגורר כאן בעכו בגלל הטבות המס, אבל עכשיו הכול יהיה הפוך", הוסיף ראש עיריית עכו שמעון לנקרי.

במסגרת השביתה מחר לא תתאפשר קבלת קהל ברשויות המקומיות, ומערכת החינוך העירונית תושבת. עובדי הרשות השובתים במערכות החינוך הם מאבטחי בית הספר, שרתי בית הספר, סייעות, ועובדי אדמיניסטרציה. במועצות אף איימו כי אם תאושר מפת היישובים החדשה יינקטו צעדים נוספים.