מפלס הלחץ: ההורים רוצים עוד אבטחה

קבוצות הוואטסאפ של ההורים עבדו אתמול שעות נוספות עם אינספור הודעות מודאגות, שגרמו לחלקם להשאיר את הילדים בבית מחשש שהאבטחה לא מספיקה. ברבים ממוסדות החינוך אין מאבטחים וההורים מציעים אף לממן בעצמם את האבטחה

כל הורה שחבר בקבוצות ברשתות החברתיות קיבל אתמול (שלישי) מבול של הודעות, חלקן פיקטיביות, שהגבירו את הלחץ. לא מעט הורים החליטו לא לשלוח את הילדים למוסדות החינוך, אחרים החליטו לצאת מוקדם יותר ולקחת את הילדים בעצמם לבתי הספר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו לא יכולים לשלוח את הילדים לגנים, לבתי ספר, לא יכול להיות דבר כזה", אמרה בדאגה אורן זגורי מירושלים שעמדה מחוץ לבית הספר של ילדיה. "זה שעומדת פה ניידת זה לא מספק אותנו".

בגנים פרטיים אין אבטחה בכלל וכך גם בגנים ציבוריים שבהם יש פחות ממאה ילדים. בשל כך ניסו הורים רבים ברחבי הארץ לשנות את ההחלטה ולממן בעצמם את עלות חברת האבטחה לגנים, אולם הם נתקלו בסירוב מהעיריות. הכל בשם השוויוניות. וגם אם היו מאשרים להם, לא בטוח שהיו מוצאים חברת אבטחה.

"לחברות האבטחה אין רזרבות של כוח אדם", טוען פיני שיף, מנכ"ל ארגון מפעילי שמירה ואבטחה. "להערכתי מדובר בחוסר של אלפי מאבטחים, שלו היו בנמצא ניתן היה לתת מענה טוב יותר לדרישות הגופים השונים", הוסיף.

ולמרות זאת, שר האוצר משה כחלון הוציא הנחייה לפיה כבר היום יוצבו במוסדות החינוך מאבטחים עד השעה 16:00.