ברגע האחרון: נמנעה השביתה במוסדות החינוך בירושלים

בתום מו"מ קדחתני ותחת איומים להשבית את הלימודים בכל מוסדות החינוך בבירה, הגיעו ראש הממשלה ושר האוצר יחד עם ראש העיר ברקת להסכמות בנוגע לפתרון למשבר האבטחה. במסגרת ההסכם, תעמיד העירייה מאבטחים במוסדות החינוך עד סוף שעות הלימודים

סוף למשבר האבטחה במוסדות החינוך בבירה: לאחר שאתמול (ראשון) הופסקו הלימודים בירושלים בשעה 13:30, בעיריית ירושלים הודיעו הלילה כי הושג פתרון למשבר וכי הלימודים היום צפויים להתקיים כרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון סיכמו יחד עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת על ביטול השביתה שתוכננה, זאת לאחר שנקבע כי העירייה תעמיד מאבטחים במוסדות החינוך עד סוף שעות הלימודים. הצדדים סיכמו כי במסגרת העברת מענק לירושלים בשנה הבאה, ייבחן בחיוב מענה לצורכי האבטחה במוסדות החינוך כפי שהוצגו ע"י העירייה.

כל מוסדות החינוך בבירה יושבתו (חדשות 2)

בארגון ההורים העירוני בירכו על השגת ההסכמות, ומסרו: "פתרון המשבר הצליח לא מעט בזכות עמידתם האיתנה של עשרות אלפי הורים בעיר והתמיכה בצעדי המחאה הלא פשוטים שננקטו. ארגון ההורים פעל בימים האחרונים, ימים כלילות, בשיתוף ותמיכה מלאים של עיריית ירושלים, ראש העיר ניר ברקת וחברי המועצה, בניסיון לפתור את המשבר ולהבטיח את ביטחונים של ילדנו." 

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בירך גם הוא על מניעת ההשבתה: "אני מודה לראש הממשלה ולשר האוצר על פתרון המשבר ולשותפים הרבים למאבק ובראשם ארגון ההורים הירושלמי יחד עם ארגון המורים, הסתדרות המורים ומועצת הנוער העירונית. נמשיך לעשות הכל כדי לשמור על ילדינו", הדגיש.