מחר: שביתה בתיכונים בירושלים

בתי הספר התיכוניים בבירה יושבתו מחר במחאה על מספר שעות האבטחה המצומצם במוסדות החינוך. מספר השעות ירד החל מפתיחת שנת הלימודים הנוכחית, למרות המתיחות הרבה בעיר, שלא פחתה

שביתה בתיכונים בבירה: בתי הספר התיכוניים בירושלים יושבתו מחר (חמישי) במחאה על מספר שעות האבטחה המצומצם במוסדות החינוך. לטענת ארגון ההורים, מספר השעות ירד החל מפתיחת שנת הלימודים הנוכחית, למרות המתיחות הרבה בעיר, שאינה פחתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הימים האחרונים והאירועים האחרונים העצימו את המתח והחשש בקרב תלמידים, הורים ומנהלי מוסדות החינוך", נכתב בהודעה מטעם ארגון ההורים. "המצב הביטחוני במגמת הידרדרות, דבר שמוביל אותנו ומאלץ, למען ביטחון ילדינו, להשבית את מערכת החינוך - עד להשבת הביטחון לילדינו".

"יש לציין כי ישנם גני ילדים שאינם מאובטחים כלל ויש מספר בתי ספר שבהם המאבטחים נאלצים לעזוב לפני סיום יום הלימודים", נאמר עוד בהודעה. עיריית ירושלים, לדברי הארגון, תומכת באופן מלא בדרישותיהם אבל הסבירה כי מדובר בתקצוב ממשלתי.

למרות גל הטרור ושורת התקריות הביטחוניות בירושלים, לא בכל מוסדות החינוך יש אבטחה לאורך כל יום הלימודים, והעירייה וארגון החינוך העירוני איימו כבר אתמול להשבית את מערכת החינוך עד שיינתן מענה. הם דרשו מהמשרד לביטחון פנים, ממשרד האוצר וממשרד החינוך להסדיר את התקצוב לאבטחת כל יום הלימודים בירושלים, על פי הנחיות המשטרה.

השביתה עלולה להתרחב בהמשך לבתי ספר נוספים

לטענת העירייה, השביתה תחל מחר בכל בתי הספר העל-יסודיים בעיר ותורחב בהמשך למוסדות חינוך נוספים על פי הצורך, עד שיימצא פתרון לסוגייה. "חיכינו זמן רב מדי למתן מענה תקציבי לאבטחת ילדי העיר", אמר ראש העיר ניר ברקת. "במציאות הקיימת היום, כל עיכוב נוסף מהווה הפקרה של ילדינו".

"אנחנו מבקשים הגנה מינימלית לילדינו - מבוגר אחראי ומיומן בכניסה לכל מוסד חינוך לאורך שעות היום", הוסיף יו"ר ארגון ההורים בירושלים, פז כהן. "אם חס וחלילה יקרה אסון, התקציב שיועבר לנושא יהיה גדול פי כמה. אז למה מחכים?".

בעיריית ירושלים מסבירים כי על פי החלטת ממשלה מהשנים שעברו, המדינה מממנת את אבטחת מוסדות החינוך עד לשעה 13:30 ולא בכל הגנים. אולם במרבית מוסדות החינוך בעיר מתקיימים הלימודים עד השעה 16:30.