מחאת החולצות האדומות בבתי הספר

מאות תלמידים הגיעו לבתי הספר עם חולצות אדומות כשהם קוראים לממשלה לשים סוף לטרור. "דורשים לעצור את הדם שנשפך בלי סוף כדי שנוכל לנהל חברה בריאה ומתוקנת", אמר תלמיד מחיפה

יוצאים מהאדישות

ההסלמה וההידרדרות במצב הביטחוני לא הותירו אדישים גם את תלמידי ישראל. מאות תלמידים הגיעו היום (רביעי) לבתי הספר, בתום חופשת חג הסוכות, כשהם לבושים בחולצות אדומות. זאת כחלק ממפגן מחאה שקורא לישראלים לצאת מהאדישות ולממשלת ישראל לעצור את ההידרדרות הביטחונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היוזמה החלה בהובלת תנועת בני עקיבא ומועצת התלמידים בבית הספר במועצה האזורית חוף השרון וסחפה תלמידים רבים, דתיים וחילוניים, ברחבי הארץ. "נמאס מאבנים שנזרקות", נכתב בעמוד הפייסבוק של המחאה, שצבר יותר מאלף לייקים. "נמאס מיריות שנשמעות. נמאס לראות תינוקות נשרפים. אנחנו מפסיקים לשתוק. כולם מגיעים עם חולצות אדומות כמחאה על הדם שנשפך בלי סוף".

 

"מחאה על הדם שנשפך"
שקד, תלמידה מאולפנת סגולה של בני עקיבא בקריית מוצקין, היא ממובילות המחאה. "הבוקר החלטנו לעצור", אמרה. "החלטנו שאי אפשר להמשיך את החיים שלנו כשיהודים נרצחים והביטחון האישי שלנו עומד על כף המאזניים". יאיר בוכניק, מישיבת בני עקיבא "פרחי אהרון" בחיפה, לבש גם הוא הבוקר אדום. "החולצות האדומות מבטאות את הדרישה שלנו לעצור את הדם שנשפך בלי סוף כדי שנוכל לנהל פה חברה ישראלית בריאה ומתוקנת", אמר.