בגלל תקלה: מורים לא קיבלו משכורת

מורים רבים הופתעו לגלות שמהמשכורת החודשית שלהם הופחתו סכומים משמעותיים, לחלקם לא שולמה משכורת כלל ואחרים נדרשו להחזיר למשרד החינוך אלפי שקלים. הסיבה לכל אלו – שינוי במערכת השכר של משרד החינוך, שגרם לטעויות רבות בתשלום

אמנון הוא מורה לאנגלית בבית ספר תיכון. הוא דובר חמש שפות, יש לו שני תארים והוא נשוי עם שני ילדים. אבל החגים עברו על בני משפחתו בעצב רב. מורים רבים, כמו אמנון, גילו שמהמשכורת החודשית שלהם הופחתו סכומים משמעותיים ולחלקם לא שולמה המשכורת כלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הם לא הספיקו להקליד את כל פרטי המורים, ולכן המון מורים, מדובר כנראה על אלפים, לא קיבלו את השכר שלהם החודש או קיבלו אותו באופן חלקי", הסביר אמנון בשיחה עם חדשות 2. ובכך לא הסתיים הבלאגן. מורים רבים אף קיבלו בחודשים האחרונים הודעה שלפיה הם אלו שחייבים כסף למשרד החינוך בגלל טעויות בדרג השכר שקבע המשרד בעצמו.

אין כאן שום דבר אישי מצד משרד החינוך כמובן, אלא רק בעיות בירוקרטיות בהזנת פרטים. פשוט סחבת שלא מאפשרת למורים לקבל את השכר שגם ככה לא גבוה במיוחד. רק נזכיר, שכר של מורה מתחיל מסתכם ב-4,500 שקלים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בעקבות המעבר לתכנית 'אופק חדש', שונתה מערכת השכר במשרד. לפיכך, מתבצע תהליך להתאמת כל המערכות הממוחשבות המשיקות לנושא. בכל אופן, המשרד הקפיא את הליך גביית החוב מהמורים עד להשלמת הבירור בנושא בשיתוף עם משרד האוצר".