עיריית ירושלים: נשבית את בתי הספר‎

בצל ההסלמה הביטחונית בבירה, מאיימת העירייה להשבית את הלימודים בכל מערכת החינוך אם הממשלה לא תסדיר תקצוב מלא לאבטחת כל יום הלימודים. "אם חס וחלילה יקרה אסון, התקציב יהיה גדול פי כמה, אז למה מחכים?", תהה יו"ר ארגון ההורים. ביה"ס צביה יצירתית יושבת כבר מחר

ארכיון (חדשות 2)

למרות גל הטרור ושורת התקריות הביטחוניות בירושלים לא בכל מוסדות החינוך יש אבטחה לאורך כל יום הלימודים, והעירייה וארגון החינוך העירוני מאיימים להשבית את מערכת החינוך עד שיינתן מענה. בבית הספר צביה יצירתית, השוכן בגבעה הצרפתית בעיר - על קו התפר - יושבתו כבר מחר (רביעי) הלימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עיריית ירושלים וארגון ההורים העירוני הודיעו על כוונתם להשבית את הלימודים במערכת החינוך בבירה בצורה הדרגתית החל מיום חמישי, אם המשרד לביטחון פנים, משרד האוצר ומשרד החינוך לא יסדירו תקצוב מלא לאבטחת כל יום הלימודים בירושלים, על פי הנחיות המשטרה.

לטענת העירייה, השביתה תחל ביום חמישי בכל בתי הספר העל-יסודיים בעיר ותורחב בהמשך למוסדות חינוך נוספים על פי הצורך, עד שיימצא פתרון לסוגייה. "חיכינו זמן רב מדי למתן מענה תקציבי לאבטחת ילדי העיר", אמר ראש העירייה ניר ברקת. "במציאות הקיימת היום כל עיכוב נוסף מהווה הפקרה של ילדינו".

גננת בירושלים: "חרדה לגורל הילדים ולגורלנו"

"אנחנו מבקשים הגנה מינימלית לילדינו - מבוגר אחראי ומיומן בכניסה לכל מוסד חינוך לאורך שעות היום", הוסיף יו"ר ארגון ההורים בירושלים, פז כהן. "אם חס וחלילה יקרה אסון, התקציב שיועבר לנושא יהיה גדול פי כמה. אז למה מחכים?".

בעיריית ירושלים מסבירים כי על פי החלטת ממשלה מהשנים שעברו, המדינה מממנת את אבטחת מוסדות החינוך עד לשעה 13:30 ולא בכל הגנים. אולם במרבית מוסדות החינוך בעיר מתקיימים הלימודים עד השעה 16:30.

גם בגני הילדים בירושלים מודאגים נוכח המצב. "פה ממש זה בית חנינא, והגן שלי ממש מתחת, אין שום גדר", אמרה דורית חזן, גננת בירושלים ויו"ר ארגון "גננות מחנכות", לחדשות 2. "אני חרדה לגורל הילדים וגם לגורלנו, הגננות. אני מאוד מקווה שיחליטו מחר בבוקר, בשל המצב ובשל ההסלמה, לשים שומרים בכל גן ובעיקר בפסגת זאב. המצב כאן מאוד מתוח ולא נעים להגיע".