הממשלה תאשר 300 מיליון שקלים לתוכניות עבור יוצאי אתיופיה

ועדת השרים הייעודית שהוקמה בעקבות מחאת בני העדה הודיעה כי תביא לאישור הממשלה שורת תוכניות לעידוד שילוב יוצאי אתיופיה בחברה הישראלית. התוכניות יבוצעו על ידי משרדי החינוך, הבריאות והרווחה, כאשר ועדה ציבורית - מחציתה יוצאי אתיופיה - תקבל עדכונים שוטפים על התקדמותן

המחאה עזרה? (חדשות 2)

המחאה הצליחה? ועדת השרים לקידום שילובם של יוצאי אתיופיה הודיעה היום (רביעי) כי תביא לאישור הממשלה תוכניות בהשקעה כוללת של 300 מיליון שקלים לקידום המטרה. התוכניות, יוזמת משרדי החינוך, הבריאות והרווחה, מתוקצבות בסכום הגבוה פי ארבעה מתוכניות דומות בעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התוכניות המוצעות, הטיפול ביוצאי אתיופיה שאינם עולים חדשים יועבר ממשרד הקליטה והעלייה לטיפול משרדים רלוונטיים אחרים. במקביל, מנכ"לי שלושת המשרדים יקימו ועדה ציבורית מייעצת שלפחות חצי מחבריה יהיו יוצאי העדה, שתתכנס באופן שוטף ותקבל עדכונים לגבי התקדמויות התוכניות השונות. את יישום התוכניות ילווה צוות ממשרד ראש הממשלה.

בארבע השנים הקרובות יושקעו חצי מיליארד ש (חדשות 2)

בין התוכניות המוצעות ישנן תקצוב מוגבר והענקת כלי תגבור ייעודיים לבתי ספר בהם ישנו שיעור גבוה של יוצאי אתיופיה; ביצוע סדרת פעולות להנגשה לשונית ביחסי רופאים-מטופלים במטרה למנוע אי-הבנות על רקע בעיות שפה וטיפול ממוקד בצעירים בסיכון וקשישים בקהילה.

לדברי ראש הממשלה נתניהו, "התוכניות מבטאות את רצינות הכוונות של ממשלת ישראל לפעול לשינוי עמוק במציאות היומיומית ובהרגשה של יוצאי אתיופיה בישראל בכל תחומי החיים". עוד הוסיף כי בארבע השנים הקרובות יושקעו כחצי מיליארד שקלים לקידום המטרה.