"היום ייסגר הסכם, השביתה תסתיים"

אחרי כמעט חודש ימים של השבתה יחדשו בקרוב מוסדות החינוך הכנסייתיים את פעילותם, זאת בעקבות הסכם שייחתם בינם לבין משרדי האוצר והחינוך. גורם המקורב לשר כחלון מגלה כי פריצת הדרך הייתה סיכום על מינויו של שופט העליון ג'ובראן לראש הוועדה שתדון בהמשך התקצוב למוסדות

"לא שונים מהחינוך הדתי והחרדי". שיירת המ (חדשות 2)

גורם המקורב לשר האוצר משה כחלון אומר היום (רביעי) לחדשות 2 Online כי המדינה עומדת בפני חתימה על הסכם עם בתי הספר הכנסייתיים, שתסלול את הדרך לסיום השביתה במוסדות החינוך האלה שנמשכת כבר 24 יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי אותו גורם, מה שהוביל לפריצת הדרך במגעים בין משרד האוצר לבין מוסדות החינוך הכנסייתיים הוא הסכמה משותפת על מינויו של שופט ביהמ"ש העליון סלים ג'ובראן לעמוד בראש ועדה שתדון בהמשך במשבר ובדרישות לתוספות תקציב.

הוועדה המדוברת תורכב מארבעה נציגים מתוך מוסדות החינוך הכנסייתיים, ומארבעה נציגי ממשלה - שניים ממשרד האוצר ושניים ממשרד החינוך.

כבר בערב יום הכיפורים הבהיר שר האוצר בשיחה עם חדשות 2 Online כי המשבר עומד בפני סיום. "העיקר זה שהתלמידים יחזרו לבתי הספר, ובהמשך נברר למה זה לקח כל כך הרבה זמן", אמר כחלון.

במקביל, נמשכה הבוקר מחאת מוסדות החינוך השובתים נגד הממשלה. עשרות כלי רכב ועליהם דגלי הוותיקן יצאו בשיירה גדולה מחיפה אל משרד ראש הממשלה בירושלים, שם קראו לראש הממשלה בנימין נתניהו לשנות את יחסו כלפי בתי הספר הכנסייתיים בנימוק כי הם אינם שונים ממוסדות החינוך הדתיים והחרדיים.