שר האוצר: "מסתמן פתרון לבתי הספר הכנסייתיים"

22 יום לאחר שפתחו בשביתה, הודיע היום שר האוצר כחלון כי מסתמן פתרון לבעיית בתי הספר הכנסייתיים. "בקרוב הילדים ישובו לבתי הספר", אמר. בראש הוועדה שהוקמה לטיפול בנושא יעמוד מהיום שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן

יחזרו ללמוד? הפגנות בתי הספר הכנסייתיים (חדשות 2)

שר האוצר משה כחלון הגיע היום (שלישי) לדליית אל-כרמל על מנת לבשר לתושבים על הצו עליו חתם לחיבור יחידות דיור בדליית אל-כרמל ובישובים ערבים אחרים לחשמל, מתוקף סמכותו במנהל התכנון. במפגש התייחס כחלון לשביתה הנמשכת בבתי הספר הכנסייתיים ואמר כי מסתמן פתרון לבעיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר כחלון אישר לחדשות 2 Online כי ישנה התפתחות עניינית בסוגיית בתי הספר הכנסייתיים והבהיר כי היה מעורב בסוגיה. "היו כמה הצעות לפתרון. ישבתי עם אנשי הכנסיות ועם הנהלת בתי הספר והדבר לא תלוי רק בי, אבל אני יכול להגיד שבקרוב יהיה פתרון לסוגיה והילדים ישובו לבתי הספר".

בנוסף נודע לחדשות 2 Online כי בראש הוועדה שהוקמה לטיפול בנושא יעמוד מהיום שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן, שיעקוב מקרוב אחר ההתקדמות בנושא ואחר המימון והתקצוב של אותם בתי ספר. "לא ניתן לפתור בעיה של הרבה שנים בשביתה או תוך מספר ימים", הוסיף כחלון, "אבל מסתמן כי הפתרון קרוב".

36 אלף תלמידי בתי הספר הכנסייתיים עדיין נמצאים בבית זה היום ה-22. מדובר ב-47 בתי ספר בהם לומדים תלמידים מכל המגזר הערבי, מוסלמים, דרוזים ובעיקר נוצרים.