המנהלים השובתים דורשים תוספת תקציב - ומקבלים שכר מנופח

השביתה בבתי הספר הכנסייתיים נכנסת ליומה ה-18 בדרישה לתוספת תקציב. אבל חשיפת שכרם של המנהלים בבתי הספר מעמידה באור אחר את השביתה הזו

משכורות של אלפי שקלים בשנה

מסמכים של רשם העמותות שנחשפים הערב (חמישי) לראשונה מציגים נתונים תמוהים לגבי שכרם המנופח של מנהלי בתי הספר הנוצריים, השובתים מזה 17 ימים במחאה על קיצוץ בתקציבם, בהשוואה לזה הניתן לבתי הספר החרדיים. המשכורות המשולמות הן על ידי עמותות פרטיות והן על ידי משרד החינוך מגיעות במקרים מסוימים למאות אלפי שקלים בשנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי המסמכים מנהל בית הספר גימנסיה הגליל הנוצרית מרוויח משכורת של 751 אלף שקלים בשנה מבלי לכלול גם את הסכום שהוא מקבל ממשרד החינוך שנע סביב 200 אלף שקלים בשנה. דוגמה נוספת היא סגן מנהל בית הספר הבפטיסטי בנצרת, שמקבל שכר ברוטו שנתי של 407 אלף שקלים רק מהעמותה ללא שכרו ממשרד החינוך.

לשם השוואה מנהל בית ספר במערכת החינוך שמקבל את שכרו רק ממשרד החינוך משתכר בין 12 אלף ל-18 אלף בחודש, כלומר כ-180 אלף ממוצע בשנה.

מוקדם יותר היום, דחה הוועד המנהל של בתי הספר הנוצריים את הצעת האוצר לתוספת בסך 50 מיליון שקלים לבתי הספר. "ההצעה לא מקובלת עלינו", אמר עבד אל מסיח פהים, האחראי על בתי הספר הכנסייתים, בישראל לחדשות 2 Online.

ביום ראשון יקיים ארגון המורים העל יסודיים שביתת הזדהות של שעתיים עם בתי הספר הכנסייתים. הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים יחלו ב-10:00 בבוקר.