ביום א': הלימודים בתיכונים יושבתו לשעתיים

הלימודים בכל התיכונים וחטיבות הביניים ברחבי הארץ יחלו באיחור של שעתיים, כצעד של הזדהות עם מאבקם של בתי הספר הכנסייתיים - כך הודיע ארגון המורים. הוועד המנהל של בתי הספר הנוצריים דחה את הצעת האוצר בסך 50 מיליון שקלים, והשביתה תיכנס מחר ליומה ה-18

אילוסטרציה (אייל בן יעיש, חדשות 2)

ארגון המורים העל יסודיים הודיע הערב (חמישי) כי לאות הזדהות עם מאבקם של בתי הספר הכנסייתיים תתקיים שביתת הזדהות בת שעתיים ביום ראשון הקרוב. לפיכך יחלו הלימודים בתיכונים ובחטיבות הביניים בשעה 10:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום פורסם כי הוועד המנהל של בתי הספר הכנסייתים שהתכנס בנצרת החליט לדחות את הצעת משרד האוצר בסך 50 מיליון שקלים, בתום דיון של חמש שעות. המשא ומתן בין שני הצדדים נכנס למבוי סתום והשביתה צפוי להיכנס מחר ליומה ה-18.

"ההצעה של משרד החינוך לא מקובלת עלינו", אמר עבד אל מסיח פהים, האחראי על בתי הספר הכנסייתים, בישראל לחדשות 2 Online. "אחרי התייעצות החלטנו להמשיך בשביתה ואנחנו מסרבים להצעה".

בעוד שבבתי הספר דרשו בתחילה 200 מיליון שקלים ונכונו להתפשר על 100 מיליון - במשרד החינוך הציעו 50 מיליון בלבד ועוד 17 מיליון לפיתוח ותשתיות. בשלב זה המו"מ תקוע, ובנוסף לקריאות של הורים שלא להיכנע - גם בכנסת נשמעים קולות דומים.