השביתה תימשך: בתיה"ס הכנסתיים דחו את ההצעה ל-50 מיליון שקלים

הוועד המנהל של בתי הספר הנוצריים החליט לדחות את הצעת משרד האוצר. במהלך פגישה של 5 שעות הפגינו עשרות הורים וקראו שלא להיכנע להצעה ה"מעליבה והמזלזלת"

נדחתה הצעת הפשרה, השביתה תימשך. ארכיון

בתום ישיבה שנמשכה חמש שעות דחה היום (חמישי) הוועד המנהל של בתי הספר הכנסייתים שהתכנס בנצרת את הצעת משרד האוצר בסך 50 מיליון שקלים בניסיון לשים קץ לשביתה הממושכת. לפיכך תימשך השביתה שנכנסה היום ליומה ה-17 "עד להודעה חדשה", לדברי הוועד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ההצעה של משרד החינוך לא מקובלת עלינו", אמר עבד אל מסיח פהים, האחראי על בתי הספר הכנסייתים, בישראל לחדשות 2 Online. "אחרי התייעצות החלטנו להמשיך בשביתה ואנחנו מסרבים להצעה".

רוח גבית קיבלו מקבלי ההחלטות מעשרות הורים שהפגינו מחוץ לחדר בו נערכה הפגישה. הם דרשו שלא להיכנע להצעת משרד החינוך בטענה כי היא מעליבה ומזלזלת.

"אנחנו מרגישים אפליה וגזענות נגד האוכלוסייה הערבית", סיפר אשרף קורטם, אבא לשני ילדים בבית ספר בחיפה. "משרד החינוך צריך להעביר לנו את התקציבים הדרושים כמו שהוא מעברי לבתי הספר החרדים".

בעוד שבבתי הספר דרשו בתחילה 200 מיליון שקלים ונכונו להתפשר על 100 מיליון - במשרד החינוך הציעו 50 מיליון בלבד ועוד 17 מיליון לפיתוח ותשתיות. בשלב זה המו"מ תקוע, ובנוסף לקריאות של הורים שלא להיכנע - גם בכנסת נשמעים קולות דומים.

בקרב ההורים כבר נשמעה ביקורת על אופן ההתנהלות במשא ומתן - ובין היתר עלתה טענה שלפיה האחראים על המגעים מטעם נציגי בתי הספר הכנסייתיים נוטים להיכנע להצעה של משרד האוצר- ולא לעמוד על הדרישות התקציביות של בתי הספר.