באובך הכבד: התלמידים נשלחו למטווח בגדנ"ע

תלמידי תיכון נאלצו להמתין שעות רבות בשמש ובלב סופת האבק במהלך סדנת גדנ"ע בדרום הארץ. חלק מההורים המודאגים אספו את ילדיהם. אחת התלמידות שחזרה: "הרגשנו רע ואמרו לנו לשתות המון מים ולאכול פרוסה עם שוקולד". העירייה בתגובה: אף תלמיד לא נזקק לטיפול רפואי

כך נראה המטווח של התלמידים באובך

"זו ממש רשלנות, תיזזו את התלמידים בחום ובאבק": כ-200 תלמידי תיכון מנס ציונה יצאו בתחילת השבוע לפעילות גדנ"ע בשדה בוקר. לדברי הנערים והוריהם, כל הפעילות אורגנה באופן לקוי - אך היחס לתלמידים הגיע לדבריהם לשפל דווקא בשיא סופת האובך שסחפה את ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התלמידים יצאו אתמול (שלישי) למטווח, דווקא בזמן שרמת זיהום האוויר הייתה גבוהה במיוחד והראות הייתה לקויה. תלמידים רבים סיפרו כי חשו ברע, אך לדבריהם "לא היה עם מי לדבר".

השהות במטווחים נמשכה שעות ארוכות, והחלק המוצל לא הכיל את כל התלמידים - בעוד המשרד להגנת הסביבה הנחה להימנע מפעילות גופנית ממושכת בשטח. בעקבות תלונות התלמידים, חלק מההורים הגיעו על מנת לאסוף את ילדיהם עוד לפני תום הגדנ"ע.

המחנה, כפי שצילמה אחת התלמידות

"כל האוויר היה צהוב ולא היה אוויר"

מעין (שם בדוי), אחת התלמידות, סיפרה לחדשות 2 Online על החוויות הקשות: "התחילו איתנו פעילות בחוץ ובחום איך שהגענו למצפה רמון, למרות שלא אכלנו צהריים קודם. מיד התחלנו להרגיש לא טוב, אבל רק אותי שחררו בגלל סחרחורות. רק בשעות הערב אכלנו".

"ביום השלישי של המחנה התחיל אובך נוראי, חול עף לכל מקום. אנחנו ישנו בחוץ בשקי שנה בתוך מאהל גדול, חשופים לכל הרוחות", הוסיפה. לדבריה, צוות המחנה הורה לתלמידים שחשו ברע "לשתות המון מים ולאכול פרוסה עם שוקולד".

"האובך במטווח היה נוראי, כל האוויר היה צהוב ולא היה אוויר לנשום. הסככה הייתה קטנה ולא הספיקה לכל השכבה, שמעתי גם שמורה אחת התעלפה", סיכמה מעין את החוויה הקשה. רות, אמה של מעין, הוסיפה: "אף גורם במחלקת החינוך כולל מנהל בית הספר לא הורה על קיצור הפעילות והחזרת התלמידים הביתה בשלום".

מעיריית נס ציונה נמסר בתגובה: "מנהל בית הספר ביקר במקום. בית הספר פעל בהתאם להנחיות הצבא. לא התעוררו בעיות מיוחדות ואף אחד לא נזקק לטיפול רפואי".