הפגנת מחאה בחיפה: "בנט, אמרת שאתה שר חינוך של כולם"

השביתה בבתי הספר הנוצריים במחאה על היעדר תקציבים נכנסת ליומה הרביעי, כש-37 אלף תלמידים טרם פתחו את שנת הלימודים. מאות הפגינו הבוקר בחיפה וקראו לשר החינוך להתערב. במגזר הערבי מאיימים: נשבית את הלימודים כאות הזדהות

ארבעה ימים אחרי ששנת הלימודים תשע"ו נפתחה באופן רשמי, יותר מ-37 אלף תלמידים נוצרים, מוסלמים ודרוזים עדיין לא חזרו ללמוד, בעקבות ההחלטה להשבית את 47 בתי הספר הנוצריים ברחבי הארץ. היום (שישי) יצאו מאות בני אדם להפגין מול הכנסייה הקתולית בחיפה במחאה על הקיצוץ בתקציבים שמעביר משרד החינוך - בהשוואה לבתי ספר חרדיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים נשאו שלטים בעברית ובערבית וקראו לשר החינוך: "בנט אמרת שאתה שר לכולם, התכוונת גם לנו?". בהפגנה נטלו חלק אנשי ציבור ובהם ראש עיריית חיפה יונה יהב שהגיע להפגין סולידריות עם המאבק של הנוצרים.

הנוצרים מוחים על היעדר תקציבים

אתמול הכריז ועד ההורים הארצי במגזר הערבי כי ישבית את כלל מוסדות החינוך כאות הזדהות עם בתי הספר הנוצריים. אתמול בערב התקיימה הפגנה דומה ברמלה, שאליה הגיעו ח"כים מהרשימה המשותפת.

בתוך כך, ביישוב הערבי ג'דידה מכר משביתים את הלימודים זה היום הרביעי כאות מחאה על התשתיות הרעועות במוסדות החינוך. לטענת התושבים, ברחובות נערמות ערימות אשפה שלא נאספו זה זמן מה, וכיתות הלימוד במצב קשה, הרצפות שבורות והקירות מתקלפים.