פרסום ראשון: מנהל אגף חינוך בבית שמש קנה תואר בכסף

מינויו של חברון טרבלסי לתפקיד ראש אגף החינוך בעיריית בית שמש מעורר לא מעט תהיות. טרבלסי הורשע בעבר בשל קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה ושימוש במסמך מזויף - תואר אקדמי שנרכש בכסף. עיריית בית שמש: אין מניעה לבחירתו

חברון טרבלסי, ארכיון

מינוי חדש בעיריית בית שמש מעורר לא מעט תהיות: חברון טרבלסי, שמונה בשבוע שעבר למנהל מחלקת החינוך בעירייה, הוא אדם שהורשע בפלילים. בין העבירות בהן הורשע טרבלסי: קניית תואר אקדמי מאוניברסיטת לטביה תמורת עשרות אלפי שקלים - כך פורסם הערב (רביעי) לראשונה בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא יעלה על הדעת שילדינו יהיו הפקר ושאדם שהורשע בעבירות כאלה, מכל האנשים הטובים במערכת החינוך בבית שמש ובארץ, ייבחר", אמר בזעם ריצ'רד פרס, חבר מועצת העיר. "ראש העיר רואה בו עילוי? אני בהלם - הילדים שלי מחפשים דוגמה אישית".

הרשעתו של טרבלסי כוללת סעיפים של קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה ושימוש במסמך מזויף. כמו כן בעזרתו של התואר הפיקטיבי הוא ניסה בעבר להתמודד לתפקיד מנהל מחוז צפון במשרד החינוך, שאותו כמובן לא קיבל.

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: "חוות דעת משפטית קבעה שאין מניעה משפטית לבחור במר טרבלסי. ועדת הקבלה דנה בעברו ובחרה במועמד הטוב ביותר, בעל ניסיון רב בניהול גופים חינוכיים".