סרדינים: 1,900 תלמידות, שער אחד‎

בכל בוקר נאלצות כמעט 2,000 תלמידות להידחס לתוך שער קטן - פתח הכניסה היחיד של בית הספר "בית יעקב" בירושלים. בכל שנה נאלץ המוסד לצרף עוד ועוד תלמידות לשורותיו, בגלל שלטענת ההורים וההנהלה העירייה לא מוכנה להקים בתי ספר חרדים נוספים באזור

רפורמת ה"סרדינים", שמבטיחה 34 תלמידים בכיתה, היא בגדר חלום לבנות בבית הספר "בית יעקב" בירושלים. בכל יום כ-1,900 תלמידות נאלצות להידחס דרך שער קטן - פתח הכניסה היחיד למבנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המוסד החינוכי "בית יעקב" הוא בית הספר הגדול ביותר בירושלים, ואחד מהגדולים בארץ, מבחינת כמות התלמידים בו. בשכבות גיל מסוימות ישנן אפילו 9 כיתות, כשהגידול הטבעי במגזר החרדי הוא רק סיבה אחת לעלייה במספר התלמידות בכל שנה.

עיקר הבעיה היא שבית הספר הזה שנועד לשרת שכונה אחת במקור, הפך לכתובת היחידה לבנות החרדיות, באזור דרום-מערב ירושלים. לטענת ההורים וההנהלה, ראש העיר ברקת מתנגד להקים בתי ספר חדשים לחרדים בשכונות כמו גבעת מרדכי, קריית יובל ורמת שרת, כדי לעכב את "התחרדות" העיר.

בשנה הבאה כבר יצטרכו לפתוח בבית הספר שש כיתות נוספות, כשלא ברור היכן אמורים להניח את הקראוונים שישמשו לכיתות לימוד. אחד הפתרונות שאפשר ליישם כבר עכשיו הוא לפחות לתקצב שומר נוסף - כדי שעוד שער, שכרגע עומד נעול, יוכל להיפתח ולהקל מעט על הצפיפות המסוכנת.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "במשרד מבינים את המצוקה, עם זאת הקצאת מבנים למוסדות חינוכיים מתבצעת באמצעות ובאחריות הרשות המקומית, על כן היא הכתובת לפניות בנושא".