בחזרה לבית הספר: שנת הלימודים תשע"ו נפתחה כסדרה

אחרי חופשה ארוכה של חודשיים, נשמע הבוקר הצלצול הראשון - ו-1,689,939 תלמידים שבו לבתי הספר - בהם גם 157,477 תלמידי כיתה א' שהלכו לבית הספר בפעם הראשונה. שר החינוך נפתלי בנט, שזו שנתו הראשונה בתפקיד, בירך את ילדי ישראל: "מחכה לכם מערכת חינוך יותר אישית ויותר אנושית. אני אוהב אתכם ומאחל בהצלחה"

הצלצול הראשון נשמע, שנת הלימודים החדשה נפתחה: בשעה 08:00 הבוקר (שלישי) נשמע ברחבי הארץ הצלצול שבישר את סופו של החופש הגדול ותחילתה של שנה חדשה - שנת הלימודים תשע"ו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

1,689,939 תלמידים שבו לספסל הלימודים ב-4,714 מוסדות לימוד שונים, בהם 157,477 ילדים נרגשים שעולים לכיתה א' - והלכו לבית הספר בפעם הראשונה. אליהם הצטרפו כ-680 אלף ילדי הגנים וגם 166,208 עובדי הוראה שחוזרים לעבודה אחרי חופשה ממושכת.

"כמו בכל שנה, אנחנו מתרגשים", סיפרה הבוקר שרית אוחנה, מנהלת בית ספר יסודי בקריית שמונה. "ביום הזה אני תמיד נזכרת בשחקנים שעולים לבמה ומתרגשים כל פעם מחדש. גם אני עם פרפרים בבטן. היום לא רושמים איחורים, התלמידים הגדולים מקבלים את פניהם של תלמידי כיתה א' ושמחים לקראתם".

נתניהו, בנט והרבה תלמידים נרגשים (אבי אוחיון, לע"מ)

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אירח במעונו בירושלים את ילדי עמותת "שפת הלב" העולים לכיתה א'. הנשיא איחל להם שנת לימודים פוריה ומוצלחת וברכם בברכת הצלחה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר בבית הספר "אמירים" באשדוד וסיפר לתלמידי כיתה א' הנרגשים על היום הראשון שלו כתלמיד: "אני זוכר שביום הראשון מאוד התרגשתי, אני בטוח שגם אתם. אני רוצה שתלמדו הרבה ותהיו חברים טובים. יש פה ילדים שבאו ממוסקבה ומאתיופיה וממקומות אחרים, אני מקווה שתהיו חברים טובים אחד לשני".

נתניהו אמר לילדים שהדבר הכי חשוב הוא ללמוד לקרוא ולכתוב בשפה שלנו, השפה העברית - כדי שיוכלו להשתמש בה. "הדבר השני החשוב הוא ללמוד את שפת המספרים - חשבון. גם ללמוד אנגלית זה חשוב, כי צריך להיות פתוחים לעולם וכמובן שחשוב ללמוד את המקורות שלנו באמצעות השפה שלנו".

הבוקר מרגש לא רק עבור המורים, התלמידים והוריהם, אלא גם עבור שר החינוך נפתלי בנט שפותח בפעם הראשונה את שנת הלימודים כשר החינוך. משרדו הציג באחרונה שורה של רפורמות גדולות והבטחות, וכבר היום בנט יוכל לבחור את הרפורמה הראשונה שהוא השיק: צמצום מספר התלמידים ל-32-34 תלמידים בכיתות א'.

"בוקר טוב לכל ילדי ישראל שנכנסים לשערי בית הספר", איחל שר החינוך הטרי. "המורים המצוינים של מדינת ישראל מחכים לכם עם המון אהבה ועם המון רצון טוב".

"השנה אתם מגיעים למערכת חינוך יותר אישית ויותר אנושית. יותר אישית כי היא קטנה יותר. כיתות א' קטנות יותר לכל הילדים, כדי שהמורים יגיעו לכל אחד ואחת מכם. גם בגני הילדים מחכה לכם סייעת שנייה כדי לתת את היחס האישי לכולכם", אמר בנט." המערכת יותר אנושית כי היא מגיעה לכל ילד עם צרכים מיוחדים, ולכן אני מאחל לכם שנה מוצלחת - אני אוהב אתכם מאוד".

שערי בית הספר נפתחו שוב (פלאש 90)

ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, השתתף בשיעור לכיתה יא' בבית הספר המעורב ביפו שבו אמר לתלמידים כי "אלימות ברשת הינה פעילות תוקפנות מכוונת״. סאו אמר כי המפגש הייחודי והחגיגי בין השוטרים, להורים ולילדיהם חשוב לא רק בשל נושא האבטחה. "המשטרה הינה לא רק גוף אוכף אלא גם גוף מחנך״.

עם זאת, לא כל בתי הספר נפתחו הבוקר כסדרם. ב-47 בתי ספר כנסייתיים נוצרים שובתים היום, עקב רצונם להפוך לבתי ספר פרטיים שמקבלים תקצוב גם מהורי התלמידים וגם ממשרד החינוך, אולם משרד החינוך לא מאשר זאת.