השביתה בוטלה: הלימודים יחלו כסדרם

לאחר פגישה שקיימו נציגי ארגון המורים עם שר החינוך בנט הוחלט שלא ישביתו את הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים. "בנט גילה הבנה בבעיות ובצורך הדחוף לפתור אותן בימים הקרובים". עוד קודם לכן בוטלה השביתה המתוכננת במגזר הערבי

הוסר איום השביתה. אילוסטרציה (פלאש 90)

התלמידים חוזרים מחר (שלישי) לבית הספר - ועכשיו זה סופי: ארגון המורים הודיע הערב על הסרת איום השביתה ביום הראשון ללימודים, אחד בספטמבר. בארגון הביעו תקווה ששר החינוך בנט אכן יפתור בימים הקרובים את הבעיות שבעטיין הוכרז סכסוך העבודה מלכתחילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה עתה הסתיימה פגישה ארוכה עם שר החינוך מר נפתלי בנט וצוותו, במהלכה הועלו בפניו פרטי הבעיות בעטיין הוכרז סכסוך העבודה", הודיעו בארגון המורים. "השר בנט גילה עניין רב והבנה בבעיות ובצורך הדחוף בפתרונן, והבטיח להירתם מיידית למציאת פתרונות כבר בימים הקרובים".

"איננו רואים בשביתה מטרה, אלא רק אמצעי", הדגישו בארגון, "ולפיכך על מנת לאפשר לשר לממש את כוונותיו להביא לידי פתרון הבעיות, ולא תחת לחץ, החלטנו להסיר את איום השביתה מחר".

"שנת הלימודים בחינוך העל יסודי תיפתח כסדרה, ואנו מקווים שאכן השר יפתור את הבעיות בימים הקרובים", הם סיכמו. "אנו מאחלים לכל מורי ישראל ותלמידיה שנה טובה ושנת לימודים מוצלחת".

"הבטיח להירתם מידית למציאת פתרונות". בנט (פלאש 90)

הבעיות שעל הפרק: פנסיית המורים ותגמול על טיולים

הבוקר איים ארגון המורים להשבית את הלימודים בבתי הספר העל יסודיים בשל "בעיות קריטיות ומהותיות שנותרו ללא מענה", לטענתו. "אם לא יימצא פתרון עד היום ולא תחל הידברות אינטנסיבית לתיקון הכשלים המהותיים - לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים מחר", נמסר מארגון המורים הבוקר. בין הנימוקים של הארגון להשבתת הלימודים: פגיעה בתנאי הפנסיה של המורים, תגמול מורים בטיולים, "סוגיות לא פתורות ברפורמת בחינות הבגרות" ו"אי פתרון בעיית שתי הרפורמות בבתי הספר השש שנתיים".

בתוך כך נפגשו היום חברי כנסת מהרשימה המשותפת עם ראש הממשלה נתניהו ועם הממונה על התקציבים באוצר ודנו במשבר במערכת החינוך במגזר הערבי. בסיום הדיונים הוחלט לבטל גם את השביתה במגזר הערבי. כבר אתמול חלה התקדמות במשא ומתן בין האוצר לרשויות הערביות וסוכם כי הצדדים יגבשו תכנית רב שנתית בתוך חודש ו-240 מיליון שקלים יוזרמו לרשויות לפתיחת שנת הלימודים.