ארגון המורים מאיים: נשבית הלימודים מחר

יום לפני פתיחת שנת הלימודים הודיע ארגון המורים על שביתה בכל בתי הספר העל יסודיים ברחבי הארץ, "בשל בעיות קריטיות ומהותיות הפוגעות בתלמידים ובמורים ונותרו ללא מענה". בארגון הסבירו: "אין ברירה ויש לזעזע את המערכת כדי לפעול לטובת עתידה"

ארגון המורים: נשבית הלימודים מחר (אייל בן יעיש, חדשות 2)

יממה בלבד לפני שמאות אלפי תלמידים בבתי הספר העל יסודיים אמורים לחזור ללימודים, ארגון המורים מאיים הבוקר (שני) לא לפתוח מחר את שנת הלימודים כסדרה, וזאת "בשל בעיות קריטיות ומהותיות שנותרו ללא מענה", כהגדרתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אם לא יימצא פתרון עד היום ולא תחל הידברות אינטנסיבית לתיקון הכשלים המהותיים - לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים מחר", נמסר מארגון המורים.

שוב מאיים בשביתה. רן ארז (פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי)

בין הנימוקים של הארגון להשבתת הלימודים: פגיעה בתנאי הפנסיה של המורים, תגמול מורים בטיולים, "סוגיות לא פתורות ברפורמת בחינות הבגרות" ו"אי פתרון בעיית שתי הרפורמות בבתי הספר השש שנתיים".

"לשר החינוך כוונות טובות". בנט (פלאש 90)

"לשר החינוך כוונות טובות והוא הצהיר בעבר כי הוא מבקש ללמוד את הבעיות, אך לצערנו מי שמזין אותו הם אותם פקידים במשרד החינוך אשר יצרו את הבעיות", מאשימים בארגון המורים. "הארגון קיבל את ההחלטה בכובד ראש ומתוך הכרה שאין ברירה ויש לזעזע את המערכת כדי לפעול לטובת עתיד מערכת החינוך".

בתוך כך ייפגשו היום חברי כנסת מהרשימה המשותפת עם ראש הממשלה נתניהו ועם הממונה על התקציבים באוצר וידונו במשבר במערכת החינוך במגזר הערבי. אתמול חלה התקדמות במשא ומתן בין האוצר לרשויות הערביות וסוכם כי הצדדים יגבשו תכנית רב שנתית בתוך חודש ו-240 מיליון שקלים יוזרמו לרשויות לפתיחת שנת הלימודים.