החיים תחת איום הניתוק מחשמל

אחרי שהצליחו לגרום להטלת איסור על ניתוקי מים, כעת הארגונים החברתיים קוראים לאסור גם על ניתוקי חשמל ולהכריז עליו כמשאב חיוני שלא ניתן להתקיים בלעדיו. אם לא תתקבל דרישתם מאיימים כעת הארגונים החברתיים בפנייה לבג"ץ

עשרות אלפי משפחות קשות יום בישראל נאלצות לעמוד מול ברירה קשה: שלמו את החשבון או שזרם החשמל בביתכם ינותק. בלי חשמל, כידוע, קשה עד בלתי אפשרי להתקיים בכבוד. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחת מאותן חייבות היא מיכל שזכאית לקצבת נכות בשל מחת הסרטן ושורה של סיבוכים רפואיים. אותם סיבוכים גרמו לה גם לצבור חובות, בין היתר לחברת החשמל. המקרר שלה מלא בתרופות חיוניות אך אספקת החשמל, שחיונית מאוד גם היא, מצויה תחת איום מתמיד.

יקלו על אוכלוסיות נזקקות? (חדשות 2)

בימים אלה יוצאים שורה של ארגונים חברתיים שמאוגדים תחת השם "פורום החשמל" למאבק בנושא. הם קוראים למדינה להכיר בזכות לחשמל כזכות יסוד, ובדומה למאבק שצלח לאסור ניתוקי מים - הם דורשים לאסור על חברת החשמל לנתק חייבים.

בחודש הבא תקיים רשות החשמל שימוע ציבורי לקראת גיבוש אמות מידה בשאלת ניתוקי החשמל. ברשות מבטיחים שורה של הקלות משמעותיות לאוכלוסיות נזקקות וקביעת אמות מידה שיסדירו מחדש את מערך החיובים והניתוקים של צרכני החשמל. בארגונים החברתיים אומרים כי אם דרישתם לאסור ניתוקי חשמל לא תתקבל, הם יעתרו לבג"ץ.