כך תראה התלבושת האחידה בעתיד

בעוד כשבוע יחזרו תלמידי ישראל אל בתי הספר ואל חולצות התלבושת האחידה שהפכו לחובה בכל ארון. פורום פיס לחינוך בשיתוף עם סטודנטים לעיצוב אופנה משנקר הציגו פרשנות אישית לדגמי התלבושת והראו כיצד ניתן לפרוץ את הגבולות המוכרים

בשבוע הבא יחזרו תלמידי ישראל אל ספסל הלימודים וישובו להתחבט בשאלה הנצחית - "מה נלבש היום?". פורום פיס לחינוך לקח את השאלה הזו צעד אחד קדימה ובשיתוף עם המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר הציג היום (רביעי) קולקציה המציגה כיצד תיראה התלבושת האחידה לבית הספר בעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסטודנטים שהשתתפו בתצוגת אופנה עיצבו דגמים שההשראה להם התקבלה מהתלבושת האחידה הנהוגה כיום בבתי הספר, אך העניקו להם פרשנות אישית מקורית. "תכליתה של תלבושת אחידה היא ליצור שוויון בין כל לובשיה", סיפר אופיר איבגי, אחד המעצבים. "הפרויקט שלי עוסק בהפך שלה".

התלבושת של אופיר איבגי


אלינה יאנובר, שהציגה את אחד הדגמים בהשראת הבגדים אותם לבשה בילדותה, אומרת שהפרויקט שלה קורא תיגר על התעלמות מערכת החינוך מהייחודיות של בני הנוער. "בני הנוער מחפשים בכל מאודם להשתייך לקבוצה ולבוא לידי ביטוי בדרך הכי פשוטה ובלתי אמצעית, על ידי לבושם", היא אומרת.

התלבושת של סי מדם


סי מדם, סטודנטית לעיצוב אופנה בשנקר אמרה כי חיפשה דרך לשבור את חוקי התלבושת האחידה אך גם לנהוג לפי כלליה המנחים. "השתמשתי בסווטשירט שעוצב ככזה המדמה סווטשירט הפוך, ועליו מודפסים לא רק סמל בית ספר אחד כנדרש, אלא סמלים רבים, אשר מבטאים יציאה מהמסגרת בתוך המסגרת", תיארה. "כך ניתן מצד אחד ללבוש תלבושת אחידה ולנהוג על פי החוקים ומצד שני לתת ביטוי לפרט הלובש אותו תוך שמירה על 'כללי המשחק'".