לא תנהל תיכון בגלל דעה פוליטית?

מסתמן כי אשת חינוך המועמדת לנהל בית ספר תיכון באשקלון לא תמונה בסופו של דבר לתפקיד בשל התנגדותה הפומבית לשירות בשטחים. הורים לתלמידי התיכון שגילו כי היא חתומה על עצומה בנושא פתחו בקמפיין מחאה נגדה. ראש העירייה מחזק את ההורים: "אנו מעודדים שירות צבאי משמעותי. מי שחושב אחרת, מקומו לא איתנו"

אילוסטרציה (חדשות 2)

מועמדת לתפקיד מנהלת בית ספר תיכון באשקלון עומדת במרכזו של קמפיין מחאה מצד הורים בעיר אשר גילו כי היא חתומה על עצומה נגד שירות בשטחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המחאה סביב מינויה האפשרי של המנהלת התעורר לאחר ששמה נמצא בין החתומים על עצומה אזרחית מקוונת שחוברה לפני מספר שנים נגד נוכחות ופעילות צה"ל בשטחים. "אנו החתומים מטה תומכים במאבקם של הקצינים והחיילים המסרבים לשרת בשטחים מתוך הבנה כי משימת הדיכוי והכיבוש אינה משרתת את הגנת מדינת ישראל", נכתב בעצומה. "אנו מזדהים עם כל מי שאינו מוכן ליטול בה חלק".

לאחר הגילוי פנו הוריהם של תלמידים לראש העיר בדרישה להסיר את מועמדותה של אשת החינוך לתפקיד מנהלת בית הספר התיכון של ילדיהם. "מנהלת בית ספר היא הראשונה בחינוך", אמר אחד ההורים בכעס. "בושה שהיא חושבת שזה בסדר לעודד עבירה על החוק בתור התחלה והליכה נגד המדינה בהמשך".

"שתתחפף מהעיר שלנו"

הורים רבים אף הביעו את מחאתם בעמוד הפייסבוק של ראש העיר, שם הטיחו דברים חריפים במועמדת. "הילד שלי חייל והוא שומר גם על הפרצוף שלה, אז שהיא תתחפף מהעיר שלנו ותלך לגור בעזה", תקפה אחת האימהות בתגובה שכתבה. "היא במשרד במזגן והבן שלי בשטח בחום. לפני שתעשה צעדים שתחשוב עלינו כאימהות של חיילים אלו".

בצמרת העירייה התייחסו ברצינות לטענות, והסבירו כי החלו בתהליך בירור העובדות. "לא אסכים בשום אופן למינוי מנהלת בית ספר שחתמה על עצומה הקוראת לחיילים וקצינים שלא לשרת בשטחים", הבהיר ראש העירייה, איתמר שמעוני. "אנו מחנכים את התלמידים שלנו לשרת את המדינה ומעודדים שירות צבאי משמעותי. מי שחושב אחרת, מקומו לא איתנו".

בהמשך פנה שמעוני למנהלת מחוז דרום של משרד החינוך שהחלה בבדיקת הנושא. גורמים במשרד החינוך אמרו כי המועמדת טרם נבחרה רשמית לתפקיד המדובר והסבירו שסוגיית המינוי תועבר להכרעתו של ראש העיר. לנוכח הגילויים האחרונים - רוב הסיכויים שהמינוי לא ייצא לפועל.