הצד שלהם: רשימת המשפטים שההורים ממש לא אוהבים לשמוע מהגננת

זרם בלתי פוסק של תמונות וואטסאפ מארוחת עשר, הערות על התלבושת ודרישה לצייד מחר את הילד ב-30 גפילטע פיש ליום מאכלי עדות. הדברים שמעצבנים אמהות ואבות

"בגן הוא דווקא אוכל כל הזמן". אילוסטרציה (חדשות 2)

אחרי רשימת המשפטים שיכולים להוציא גננות משלוותם, הגיע הזמן לצד של ההורים. אז מה האבות והאמהות ממש לא אוהבים לשמוע? אספנו את המיטב:

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

- "אמא! שכחתי להגיד, צריך לבוא מחר לגן עם חולצה לבנה"- ט"ו בשבט, קבלת שבת, ימי זיכרון למיניהם או סתם אירוע חגיגי בגן שנפל עליהם דווקא ביום שכל החולצות הלבנות בכביסה ועכשיו תמצאי את עצמך משפצרת ומקריבה חולצה שקנית לא מזמן בזארה לעצמך, כדי שתתאים לילד.

- "קדימה תיכנס, אתה מאחר"- מה עם "בוקר טוב", "מקווה שהכול בסדר הבוקר ושלא קרה כלום", איזה חיוך קטן שמראה לילד שלי ששמחים לקראתו? גם אם הילד איחר זה כנראה לא לגמרי אשמתו, ובכל מקרה אנחנו מצפים שצוות הגן ישמח לקראתו ולא יפתח איתו את הבוקר בתחושת נזיפה.

- "החמודים משחקים בחצר"/ "תמונה של כל הבנים עושים הצגה"/ "הקטן שלכם אוכל סנדביץ'"- עוד תמונת וואטסאפ אחת ואני מעבירה את הילד גן! שיגור התמונות הבלתי מסתיים של הצוות מעיד על דבר אחד- שהגננת כל היום עם הטלפון ביד. אז עזבי את הטלפון ותתייחסי לילדים לא מעבר למסך. גם אני צריכה לעבוד ולא יכולה לשמוע כל היום התראות בנייד.

- "היום ישנו הרבה בצהריים"- יופי, הגננת נהנתה מגן שקט וילדים ישנים, ואנחנו מקבלים אותו מלא אנרגיות לערב ארוך שיגמר בהרדמות מאוחרת מדי.

- "את מלבישה אותו לגן קר מדי/חם מדי"- אני מבינה שאת אוהבת את הילד שלי אבל אני אוהבת אותו אפילו יותר. אני לא מלבישה אותו במטרה שיסבול במזג האוויר, כנראה שאנחנו רואות אחרת את הנושא ואת תמיד מוזמנת להוריד שכבה אם מתחמם במהלך היום...

- "היום בגן למדנו שיש/אין אלוהים"- אנחנו שמחים שהגננות יחנכו וילמדו את ילדינו לערכים, אבל יש כמה נושאים רגישים שנשמח שישאירו בצד. דת/פוליטיקה/צמחונות הם חלק מהדברים שלא נרצה שהילדים ילמדו עליהם בנחרצות מגורם אחר שהוא לא אנחנו. "הגננת אמרה שבשר זה רצח" זהו גם משפט שלא נרצה לשמוע.

- "אצלי בגן הוא דווקא אוכל כל הזמן"- מצוין אז את מוזמנת לבוא אלינו גם בשעות הערב והבוקר המוקדמים ולהאכיל אותו. מוזמנת גם לנסות ולקלח ולגרום לו לסדר את החדר.

- "מחר יום מאכלי עדות ואתם מתבקשים לצייד את הילד ב-30 גפילטע פיש לשאר ילדי הגן": אם לא הייתה לנו עבודה והיינו עסוקים מבוקר עד ערב היינו שמחים להישאר עם הילד ולבלות איתו כל היום. שמנו אותו בגן בין השאר כי אנחנו עובדים. מתי אנחנו אמורים להספיק לתקתק משימות לרווחת הגן? זו העבודה שלכם לא?

איפה החולצה הלבנה? (רויטרס)

"הכניסה של הקטנים שלנו לגן היא נקודת ציון משמעותית עבורם וגם עבורנו ההורים", מציינת רונית דוייב, המנהלת המדעית של אבוט יצרנית סימילאק. "אנחנו מצפים שהגננת תהיה דמות חשובה עבור הילד ומישהי שאנחנו סומכים עליה בלב שלם".

דוייב מוסיפה עוד כי אין ספק שבין השאר גם היחסים שלנו כהורים עם הגננת ישפיעו על האופן בו ירגיש הילד בגן והאופן בו הגננת תתפקד: "כשהוא קם שמח לגן וחוזר שמח הביתה, זה משפיע לטובה על הביטחון העצמי שלו, מצב הרוח ועל האווירה כולה בבית. לכן כדאי לנסות ולפעמים לראות את הדברים מנקודת מבטה של הגננת ולחשוב מה היא מצפה מאתנו, איך היא רואה את הדברים וכיצד אנחנו יכולים לתרום לחוויית הילד שלנו בגן".