בעקבות הפרסום: מזגן לחוסי איל"ן‎

בתום מאבק שנמשך 4 שנים, ולאחר התערבות חדשות 2 Online, הותקנו מזגנים במעון איל"ן בירושלים, לאחר שמשרד הרווחה מצא מימון להתקנתם. "צר לי שבגלל כשלים ביורוקרטיים החוסים לא קיבלו את התנאים הנדרשים עבורם", אמר שר הרווחה חיים כץ

העבודות להתקנת המזגנים כבר החלו (לשכת שר הרווחה)

נמצא הפתרון למחדל המזגנים: בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online הותקנו מזגנים במעון איל"ן בשכונת גילה בירושלים. הדיירים במעון, בו מתגוררים עשרות בעלי מוגבלויות, התלוננו כי הם נאלצים להתמודד עם עומסי החום הכבדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אנחנו פשוט לא יכולים לישון, קשה לנו לנשום", מחו הדיירים שבמשך שנים התחננו למזגנים. ר', המתגוררת במעון, הסבירה לפני כשבועיים: "ביקשנו שבהקדם האפשרי יעזרו לנו. בשעות הלילה והבוקר אני נוטפת זיעה כי חם לי נורא". בעמותת איל"ן טענו כי העיכוב מתרחש בין השאר בשל מחלוקות תקציביות מול משרד הרווחה.

שר הרווחה חיים כץ

בעקבות התלונות הורה מיד השר חיים כץ, שנכנס לתפקיד בחודשים האחרונים, להעביר תקציב של כ-200 אלף ש״ח לצורך עבודת תשתית והתקנה של 35 מזגנים. הצפי הוא כי העבודות יסתיימו בתוך כעשרה ימים לכל היותר.

"צר לי מאוד שבגלל כשלים ביורוקרטיים החוסים בגילה לא קיבלו את התנאים הנדרשים עבורם", אמר השר כץ. "הנחיתי את הגורמים המקצועיים במשרדי לבדוק ולדווח על כשלים נוספים במעון ולטפל בהם לאלתר".