ריבלין: "לכולנו זכות ביטוי, ובלבד שלא נפריע לאחר לבטא עמדותיו"

נשיא המדינה ביקר בבית ספר חרדי בשכונת הר נוף בירושלים לרגל פתיחת שנת הלימודים במוסדות החינוך החרדיים. לתלמידים הנרגשים אמר ריבלין כי "הדרך היחידה לפעול לחינוך הנוער היא על פי דרכו ואמונותיו"

נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר הבוקר (ראשון) בבית הספר החרדי "דיברות משה" בשכונת הר נוף בירושלים לרגל פתיחת שנת הלימודים במוסדות החינוך החרדיים, לאחר שביקורו בבית הספר קהילות יעקב בוטל על ידי הנהלת המוסד. ביקורו של ריבלין בוטל בעקבות התבטאויותיו נגד רצח שירה בנקי במצעד הגאווה והפיגוע נגד משפחת דוואבשה בדומא. "כולנו יכולים להתבטא, ובלבד שלא נפריע לאחר לבטא את דעותיו", אמר הבוקר ריבלין לתלמידים במסר ברור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא בירך את תלמידי כיתה א' ואמר כי "היום אנו מחדשים את הלימודים. אנחנו מצווים ללמוד כדי שכאשר נהיה גדולים נעשה דברים חשובים עבור החברים, המשפחה, המדינה וכל בית ישראל. אני מברך אתכם כמו שאני מברך את כל ילדי ישראל".

בהתייחסות לסערה שהתעוררה בעקבות התבטאויותיו, קרא ריבלין לחינוך פלורליסטי ולסובלנות. "אנו הירושלמים, תלמידי הגאון יודעים שהדרך היחידה היא לפעול לחינוך הנער על פי דרכו", אמר. "ראיתי תלמידים שלומדים באופן רשמי מספר תנ"ך".

סערת הקולנוע

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שלקח אף הוא חלק בביקור, פנה לנשיא ואמר לו: "ברוך אתה ומבורך בכל מקום בירושלים. במיוחד בעת הזו שאנו צריכים ללמד את כל תלמידי ישראל אהבת חינם. הדרך בירושלים מחייבת לשמור על הסטטוס קוו ועל כיבוד האחר".

"צריך דו-קיום בירושלים". ברקת (עמית ולדמן)


ברקת התייחס גם להפגנות נגד פתיחת בתי הקולנוע בשבת ואמר כי "מדובר על בתי קולנוע שפועלים כחוק. לחרדים זכות למחות ואני מבין את כאבם של האנשים, אך צריך דו-קיום בירושלים. לא נהיה סובלניים לאלימות".

ברקת הוסיף: "לא מדובר בהפעלת תחבורה ציבורית או מסחר. מדובר בקולנוע שפתוח כבר עשרים שנה, שבעליו העבירו מיקום. אני מוחה על המתקפות האישיות כלפי, רוב מוחלט בקרב הציבור החרדי רוצה שיתוף פעולה".