יו"ר ועדת סל התרבות המודחת: "נעלבתי מבנט, לא כך נעשים דברים"

בשיחה עם חדשות 2 Online התייחסה ד"ר בלהה בלום להחלטת שר החינוך נפתלי בנט שלא להאריך את כהונתה. "כל מה ששמענו מבנט היה דרך התקשורת", אמרה. "הוא לא מכיר אותי ואת אנשי הוועדה, הוא בקושי יודע מה זה סל תרבות". האזינו

בצעד חריג החליט אתמול שר החינוך נפתלי בנט שלא להאריך את כהונתה של ד"ר בלהה בלום, יו"ר ועדת הרפרטואר של סל התרבות בתחום התיאטרון, ככל הנראה בשל חילוקי דעות ביניהם על ההצגה "הזמן המקביל" - הצגה שמבוססת על זיכרונותיו של המחבל ווליד דקה. בשיחה עם חדשות 2 Online מתחה היום (רביעי) ד"ר בלום ביקורת חריפה על התנהלותו של בנט בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חברי הוועדה כועסים מאוד על הדרך שבה הכל נעשה משום שכל מה ששמענו מהשר בנט זה דרך התקשורת", אמרה. "ההכפשות, האיומים, הכל. זה לא פייר, לא ככה נעשים דברים, לא דרך התקשורת. זה מאוד מעליב".

"בנט לא מכיר אותי ולא מכיר את אנשי הוועדה", הוסיפה ד"ר בלום. "הוא בקושי יודע מה זה סל תרבות והוא ניזון מכל מיני אנשים שגם לא יודעים איך זה עובד. מהתחלה היו לנו חילוקי דעות".

מתוך ההצגה "הזמן המקביל" (חדשות 2)

בנט: "אינני מבין על מה המהומה"

ד"ר בלום דחתה בתוקף טענות על כך שוועדת הרפרטואר של סל התרבות מורכבת מאנשי שמאל שאינם מייצגים הלכי רוח נרחבים יותר בעם. "חברי הוועדה הם ציונים ורק בגלל הציונות שלהם והאהבה שלהם לארץ הם החליטו לתרום מהמקצועיות, מהידע, מהזמן שלהם", אמרה.

"אני לא יודעת מה הם מצביעים וזה לא משנה", הוסיפה. "יש שם משפחות שכולות, מתנחלים, שמאלנים, ערבים, יהודים, הכל. מדגם מייצג של המרקם החברתי של מדינת ישראל. התנאי היחיד לקבלה לוועדה הוא מקצועיות".

השר בנט התייחס גם הוא היום לפרסומים על החלטתו שלא להאריך את כהונתה של ד"ר בלום. "אינני מבין על מה המהומה", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "אני משרת כשר החינוך של מדינת ישראל, חובתי לפעול על פי מיטב שיפוטי וכך היה גם הפעם. קיבלתי החלטה בתחום סמכותי. ממשלה צריכה למשול, אמשיך לעשות זאת ללא היסוס".