הסרדינים יוצאים מהקופסה? לא כולם

פרסום ראשון: במשרד החינוך הודיעו חגיגית על פתרון לצפיפות בכיתות, אך מסמך פנימי חושף כי בבתי הספר שבהם כיתה א' יחידה, היא לא תפוצל גם אם מספר התלמידים גבוה מ-40. משרד החינוך: במקרים חריגים הכיתות יקבלו שעות תגבור

מחאת הסרדינים, ארכיון (חדשות 2)

ביום חמישי האחרון הציג שר החינוך נפתלי בנט את הרפורמה לצמצום מספר התלמידים בכיתות א', כבר בשנת הלימודים הקרובה, והכריז חגיגית: "הסרדינים יוצאים מהקופסה". אבל, מסמך שהגיע לידי חדשות 2, עליו חתום משרד החינוך, מעיד כי המהלך לא יתבצע בכל היישובים בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המסמך, בבתי ספר שבהם יש כיתה א' יחידה, היא לא תפוצל ויישאר בה מספר תלמידים גבוה - שיכול להגיע במקרים אחדים עד ל-40 תלמידים. הדבר ישיפיע בעיקר על יישובים קטנים בפריפריה, בבתי ספר צומחים שבהם רק כיתה א' אחת.

מדובר במספר גבוה יחסי של כיתות, ב-15% מבתי הספר בישראל. מנהלי בתי ספר שעמם שוחחנו סיפרו על הקושי להסביר להורים שילדיהם ימשיכו להצטופף בכיתות.

"ההורים שואלים אותנו איך יכול להיות שההבטחות של השר לא יתממשו?", אומרים המנהלים שנשארו ללא תשובות. אותן כיתות צפויות אמנם לקבל "בתמורה" שיעורים נוספים לחיזוק, אך הצפיפות המעיקה צפויה להישאר.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: במקרים חריגים בהם יש כיתה אחת בשכבה (עד 40 תלמידים) המשרד מתקצב שעתיים שבועיות לכל תלמיד שהוא מעבר לתקן שנקבע".