בנט מתרגש: גם בתי שובצה בכיתה קטנה

שר החינוך גילה שבתו, שעולה לכיתה א', שובצה בכיתה עם 28 תלמידים בלבד בעקבות הרפורמה שקידם. "בהן צדקי, לא ידעתי", כתב ברשתות החברתיות. "ניגוד אינטרסים!", כתב גולש בחיוך וזכה לתשובה מהשר: "לגמרי. אדווח על כך"

שר החינוך נפתלי בנט

גאה בעצמו: שר החינוך נפתלי בנט, שהציג רפורמה להקטנת מספר התלמידים בכיתות, שמח בסוף השבוע לגלות שבתו תהנה גם היא מהרפורמה. הוא גם רץ לספר לחבר'ה ברשתות החברתיות, ולצד ברכות קיבל גם תגובות זועמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"טוב, עכשיו גיליתי שבתי אביגיל שעולה לכיתה א׳ והייתה אמורה להיכנס לכיתה של 37 ילדים, בזכות רפורמת 'הכיתה הקטנה' תיכנס לכיתה של 28 ילדים (!)", כתב בנט בפייסבוק ובטוויטר. "בהן צדקי, לא ידעתי...:-))".

חלק מהגולשים הגיבו בהתלהבות. "בשורה גדולה הבאת כאן, אפילו יותר משציפית", כתב אחד מהם. אחר כתב: "בנט, אתה עושה שינוי ורק לטובה. אתה ראש הממשלה הבא שלי". השר לא נשאר אדיש ומיהר להשיב: "שמע, זה באמת קטע טוב. מרוב שהתעסקתי ברפורמה 'בגדול', לא שמתי לב. אל תספרו לאשתי. יילך עליי השבת".

ידווח לממונים

גולש אחר הגיב בקריצה: "ניגוד אינטרסים!". בנט השיב: "לגמרי. אדווח על כך".

אבל היו גם תגובות פחות נעימות. "כיף לבת שלך, אבל מה עם גני חובה?", כתבה גולשת לשר. "ילדים בגילאי 4-6, למה הם צריכים לשבת בגן עם 35 ילדים וגננת וסייעת אחת, למה?". אחרת כתבה: "מה עם הגנים כבוד השר? סייעת נוספת זה לא פתרון הולם, חייב להוריד את כמות הילדים!".

גולשת נוספת כתבה: "כיף לבת שלך. אצלנו חסרים 4 ילדים בשכבה כדי ליהנות מכיתה באמת קטנה כמו של הבת שלך. 34 בכיתה א׳ זה עדיין הרבה".

פתרון יצירתי

אחד הגולשים הציע פתרון משלו. "הקטנת הכיתות מצריכה תוספת תשתיות שאינה זמינה באופן מיידי", כתב. "אולי עדיף שאתה, כאחד שידוע בחשיבה מחוץ לקופסא, תבחן רעיון של הוספת מחנכת כך שיהיו שתיים בכיתה. אמנם פחות עונה ללחץ הפופוליסטי, ואין מה לעשות, אתה פוליטיקאי שנתון ללחצים מעין אלו, אבל מאפשר, באופן מיידי, לתת מענה נרחב יותר ליחס מורה:תלמידים".

גם מורים התייחסו לססטוס של שר החינוך. "משום מה הרפורמה לא משפיעה על בני שלומד בכיתה ב' עם 40 תלמידים", כתבה אחת המורות לבנט. "בחטיבת ביניים בה אני מלמדת לומדים כ-40 תלמידים בכיתה בממוצע".

לתגובות האחרונות השר כבר לא התייחס. אולי בגלל השבת שכבר נכנסה.