261 תיכונים ברשימת בתי הספר הערכיים

261 תיכונים ומוסדות חינוך נכללים ברשימת בתי הספר הערכיים ביותר שמפרסם משרד החינוך זו השנה השלישית. הדירוג מודד שורה של הישגים חברתיים, ערכיים ולימודיים וזיכה את המורים המלמדים בבתי הספר המופיעים בו במענק חד פעמי בסכום שנע בין 3,000-8,000 ש"ח

למצולמים אין קשר לידיעה (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

משרד החינוך פרסם היום (ראשון) את רשימת 261 התיכונים הערכיים ביותר. המורים בבתי הספר המופיעים ברשימה זכו במענק כספי חד פעמי בסכום שנע בין 3,000-8,000 ש"ח, בהתאם להישגי בית הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לקריאת המסמך המלא

הקריטריונים להצטיינות כוללים מדידה של ההישגים הערכיים, החברתיים והלימודיים בשנת תשע"ה בבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בתחומים הללו - ולאו דווקא בבתי הספר בעלי ההישגים הטובים ביותר. בין השאר תוגמלו בתי הספר על הישגיהם בתחום מניעת נשירה של תלמידים וקידום תלמידים על פי יכולותיהם.

בנוסף להישגים הלימודיים נמדדו גם ערכים נוספים, בהם שמירה על טוהר בחינות, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, שיעור גיוס לשירות צבאי או אזרחי, ושיעור המתנדבים לשנת שירות מקרב בוגרי בתי הספר. 63 תיכונים ברחבי הארץ קיבלו את הדירוג הגבוה ביותר, מתוכם קרוב למחצית משתייכים לזרם החינוך הדתי.

שר החינוך נפתלי בנט בירך את בתי הספר הערכיים ואמר: "ערכים לא פחות חשובים מציונים, וזה המסר שהעברנו כאן". "אנו רוצים שהבוגרים שלנו יהיו אזרחים טובים יותר, ערכיים יותר ומוסריים יותר, ושואפים שבתי הספר שלנו יהיו מצוינים בלימודים אבל גם בהתנדבות - בתי ספר שמחנכים את תלמידיהם לקבל ולכבד את האחר, מונעים נשירה ומקדמים את התלמיד על פי צרכיו", הוסיף.