"השבתת שנת הלימודים - איום סרק"

מרכז השלטון המקומי עומד להכריז מחר במסיבת עיתונאים על השבתת מערכת החינוך בכל רחבי הארץ ב-1 בספטמבר, במחאה על הצפיפות בכיתות ועל הקיצוצים שלטענתם מתכנן משרד האוצר לבצע בתפקידי חינוך ורווחה. מנגד טוען פורום 115 הרשויות שהוקם לאחרונה: "המרכז פועל למען אינטרס צר, הלימודים יתקיימו כסדרם"

אילוסטרציה (פלאש 90)

דאגה לתלמידים או מאבק על תקציבים? מרכז השלטון המקומי צפוי להודיע מחר (שני) כי ישבית את פתיחת שנת הלימודים הקרובה בשל צפיפות בכיתות וקיצוץ בתקציבים המיועדים לחינוך ולרווחה. מנגד, פורום 115 הרשויות שהוקם לאחרונה מבהיר כי שנת הלימודים תיפתח כסדרה וטוען: "האיום של השלטון המקומי בהשבתת הלימודים בספטמבר הוא איום סרק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחר יכנסו אנשי מרכז השלטון המקומי מסיבת עיתונאים יחד עם ארגוני ההורים ויודיעו באופן רשמי על צעדי המחאה המתוכננים. בנוסף לכך, מרכז השלטון המקומי העביר הערב מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה להתערב במשבר.

במשרד האוצר אמרו הערב כי אכן חלק מהתקציבים ייפגעו, אך לטענתם הכוונה היא לחלק את התקציבים באופן דיפרנציאלי, לתת יותר כספים לרשויות החלשות ופחות כספים לרשויות החזקות. מי שהתייצב לצד משרד האוצר הוא פורום הכולל 115 רשויות שפועל למען תקצוב דיפרנציאלי בחינוך וברווחה.

"אנו נחושים ליישם את השינוי כבר השנה", אומרים בפורום. "שינוי זה בתקציב המדינה יאפשר לכל ילד לקבל הזדמנות שווה בחינוך ולכל משפחה טיפול ראוי בשירותי הרווחה". בהודעה לתקשורת הביע פורום 115 הרשויות פקפוק במניעי המרכז לשלטון מקומי: "צר לנו שהמרכז פועל למען אינטרס צר של פורום 15 הרשויות העשירות בישראל ולא למען מרבית הרשויות הנאבקות כל יום לשרת את האוכלוסיות הראויות כל כך להשקעה מוגברת".