בבית ג'אן חוגגים: "מכוונים לירח ורוצים להגיע לשם"

ביישוב הדרוזי חוגגים את הדחת כוכב יאיר מהמקום הראשון בטבלת נתוני הזכאות לבגרות, עם שיעור זכאות של 94.39%. ראש החטיבה העליונה זיד קבלאן: "היעד - להגיע למקום הראשון". ראש מועצת אשכול הגיב בסיפוק על שיפור הנתון ב-16.91%: "משקיעים בחינוך, זהו מקומנו הטבעי"

אילוסטרציה (חדשות 2)

לאחר שבשנה שעברה מוקמו תלמידי בית ג'אן במקום השני בטבלת הזכאות לבגרות, ביישוב מביעים היום (רביעי) סיפוק עם פרסום הנתונים המראים כי התלמידים עלו למקום הראשון - ועקפו את כוכב יאיר ברשימה.

בדקו ברשימה המלאה - באיזה מקום נמצא היישוב שבו אתם מתגוררים?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק     

בבית ג'אן חגגו את הדחת כוכב יאיר מראשות הטבלה, עם שיעור זכאות של 94.39%. "זה היה היעד שלנו וזו המטרה, להגיע למקום הראשון בישראל", אמר מנהל החטיבה העליונה במקיף בית ג'אן, זיד קבלאן. "אנחנו מתחרים עם החזקים, מכוונים לירח ורוצים להגיע לשם. המטרה - להיות 100%".

קבלאן הבהיר כי להישג המרשים שותפים, מלבד התלמידים, המורים, המחנכים והמועצה כולה. "ההישג הגדול שלנו הוא בכך שהצלחנו להביא את הילדים החלשים גם שלא היה להם סיכוי לבגרות מלאה ולתת להם תכניות מיוחדות", הוסיף. "יש לנו מענה לתלמיד החזק, החלש והבינוני".

גם בחוף השרון מרוצים מההישגים

אחד ההישגים המרשימים היה של תלמידי המועצה האזורית חוף השרון, ששיעור הזכאים לבגרות בה עלה מ-78.99% בשנה שעברה ל-91.30% השנה. ההישג הקפיץ אותה למקום השלישי, לעומת המקום ה-21 בו הייתה בשנה שעברה.

ולמרות ההצלחה הגדולה, הדגישו במועצה כי מדובר רק במספרים, וכי מספרים אלה אינם תכלית הכל. "מאחורי הנתונים האלה יש נערים בשר ודם, ואנו ממש לא מסתפקים בנתוני זכאות גבוהים לבגרות", אמר מנהל בית החינוך המשותף במועצה, אשל קליינהואז. "המטרה שלנו היא להוציא תחת ידינו את בני הנוער האיכותיים ביותר במדינת ישראל, וזה ממש לא מסתכם בציונים".

גם המועצה האזורית אשכול התבלטה השנה, כשלמרות האיומים הביטחוניים בקיץ שעבר במבצע צוק איתן, הצליחו התלמידים לשפר את שיעור הזכאות לבגרות ב-16.91%, השיפור הניכר ביותר בארץ. כעת עומד שיעור הזכאות שלהם על 77.6%.

"אני מאוד שמח שחזרנו לממוצע הציונים הגבוה, זה מקומנו הטבעי בעקבות ההשקעה הגדולה שאנחנו עושים בחינוך", אמר ראש המועצה גדי ירקוני. "לגבי הירידה של השנה שעברה - צריכים לזכור שהבוגרים עברו גם את עמוד ענן וגם את צוק איתן, שתי מלחמות ארוכות".

הוא הוסיף שאחרי הירידה בשנה שעברה, ישבו צוות המורים, ניתחו את התוצאות ובדקו דרכים לשפר אותן. "אני מאוד גאה בתלמידים שלנו שלמרות רעשי הרקע מוכיחים את הערכים ואת היכולת להגיע לתוצאות", אמר. "אנחנו גאים בבני הנוער האלה שלא רק מצליחים בלימודים אלא מראים כוח רצון להצליח ולהצטיין ולהוביל את החברה שלנו".

בחצור הגלילית לעומת זאת, שם ירד שיעור הזכאות ב-19.66%, ניסו להסביר את ההישג הנמוך. "השנה באופן חריג היה מחזור שהישגיו היו ידועים מראש", אמרו. "יודגש כי גם השנה, ממוצע הזכאים לתעודת בגרות בחצור הגלילית אינו נופל מהממוצע הארצי". שיעור הזכאים של חצור הגלילית עומד על 43.75%. "בשנה שעברה אחוז הזכאים הגיע לשיא של כ-64%", הוסיפו.