נתוני הבגרויות לפי יישובים: מי עלה ומי ירד?

הפתעה בצמרת: בית ג'אן הדיחה את כוכב יאיר מהמקום הראשון, אלעד, חצור הגלילת וקלנסווה ניצבות בתחתית הרשימה. וגם: הישג למועצת אשכול למרות האיומים הביטחוניים של הקיץ הקודם. איפה היישוב שלכם? כל הנתונים והמספרים

עליה בשיעור הזכאות (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

משרד החינוך מציג היום (רביעי) את נתוני ההישגים בבחינות הבגרות של בוגרי י"ב לשנת הלימודים תשע"ד. מהנתונים עלה כי היישובים המובילים הם בית ג'אן, כוכב יאיר והמועצה האזורית חוף השרון. בתחתית הטבלה נמצאים אלעד, חצור הגלילית וקלנסווה. בדקו ברשימה המלאה - באיזה מקום נמצא היישוב שבו אתם מתגוררים?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד עלה מהנתונים כי שיעור הזכאות לבגרות בקרב קבוצת הלומדים עלה ב- 1.3% לעומת השנה שעברה. לעומת זאת, בקרב קבוצת הגיל חלה ירידה של 0.7% לעומת השנה שעברה. המשמעות של הנתונים האלה היא שמספרם של הנושרים מהלימודים עלה. בראש הרשימה מככבת בית ג'אן, שרשמה עלייה של 2.45% והדיחה את כוכב יאיר מהמקום הראשון, עם שיעור זכאות של 94.39%.

מי שרשמו גם הם הישג מרשים היו תלמידי המועצה האזורית חוף השרון, ששיעור הזכאים לבגרות בה עלה מ-78.99% בשנה שעברה ל-91.30% השנה. ההישג העלה אותה למקום השלישי, לעומת המקום ה-21 בו הייתה בשנה שעברה.

הישג משמעותי נוסף הוא של המועצה האזורית אשכול, שתלמידיה, על אף שהתמודדו בשנה האחרונה גם עם איומים ביטחוניים במבצע צוק איתן, שיפרו את שיעור הזכאות שלהם ב-16.91%, השיפור הניכר ביותר. כעת שיעור הזכאות שלהם עומד על 77.6%.

מי שרשם את הירידה החדה ביותר בשיעור הזכאות הוא היישוב הבדואי לקיה בדרום הארץ, שאחוז הזכאים בו עומד כעת על 50.68%, ירידה של 24.32%.

גם הבירה ירושלים לא נמצאת במקום מכובד ברשימה, עם שיעורי זכאות של 42.59%, במקום החמישי מהסוף, ואף רשמה ירידה של 1.57%-. במקום האחרון נמצאת מודיעין עילית, בה שיעורי הזכאות הם 7.33% בלבד.