העונש לילדי קייטנה: ננעלו בחצר

הורים לשלושה ילדים מהמרכז הגיעו לאסוף אותם מהמתנ"ס אחר הצהריים, והופתעו לגלות כי הם נענשו על ידי הגננות וננעלו מחוץ למבנה. לטענת אחת הגננות, שהושעתה וזומנה לשימוע, הילדים סירבו להיכנס. בהקלטת השיחה של אחד ההורים עם המנהל הוא נשמע אומר: "היא הודתה והתנצלה, אבל זה לא משנה". האזינו להקלטות

עונש לא חינוכי: גננת במתנ"ס באזור המרכז הושעתה לאחר שנעלה שלושה מילדי קייטנה בחצר לאחר ש"השתוללו". הורי הילדים הזועמים הגישו תלונה למשטרה נגדה ונגד שתי גננות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אתמול הילד הגיע מהגן, נזרק בסלון, ונרדם", סיפר אביו של אחד הילדים. "בדרך כלל הוא פעיל מאוד, ולכן לא הבנו למה הוא תשוש ואפאתי. הוא אמר לנו שלא נתנו לו לאכול".

אמו של ילד אחר שהושאר גם כן בחוץ התקשרה לבני הזוג וסיפרה להם כי כשהגיעה לקחת את בנה מצאה אותו יחד עם השניים האחרים בחצר, כשהם אדומים, צמאים ומזיעים. בעקבות זאת, התקשר האב ההמום בעצמו למנהל המתנ"ס וביקש לברר את העניין. בהקלטת השיחה נשמע המנהל אומר: "הגננת הודתה והתנצלה על המעשה, אבל זה לא משנה. ברגע ששמעתי את זה, היא הייתה אצלי במשרד לבירור והודעתי לה שהיא לא ממשיכה. טיפלנו בזה במלוא חומרת הדין".

המנהל אף הוסיף במהלך השיחה כי הגננת "היא בחורה טובה", כדבריו, וטען כי הילדים הם אלו שלא רצו להיכנס לתוך הגן אחרי המשחק. עם זאת, אמר כי היה על המטפלות להתקשר להורים בשלב זה.

"הגננת לא יכולה להמשיך לעבוד עם ילדים"

בהקלטת השיחה בין הגננת למנהל המתנ"ס מיד לאחר האירוע, היא נשמעת כשהיא מסבירה לו כי "יש לי בגן 5-6 ילדים בעייתיים, הם לא רצו להיכנס לתוך הגן", והוא אומר לה בתגובה: "אני לא מקבל את זה, את צריכה לדאוג לילדים, ואם אחד מהם לא רוצה להיכנס תתקשרי להורים שלו".

"אישה כזו לא יכולה להמשיך לעבוד עם ילדים גם בעתיד", הוסיפה האם שהייתה עדה לאירוע. "אני לא מתכוונת לשתוק כאילו לא היה דבר, לא ייתכן שגננת או סייעת יכולה להעניש ילדים קטנים ככל שעולה על רוחה".

ממועצת קריית עקרון ומהחברה למתנ"סים הארצית נמסר בתגובה שהן רואות את האירוע בחומרה. "התחקיר מעלה שמשעה 13:30 לערך הילדים שהו בחצר, תחת השגחה, כשהדלת בין המבנה לחצר פתוחה, וזאת לאחר שהשתוללו במבנה", נטען. "עקב סירובם להצטרף לפעילויות הוזעקה האחראית על הקייטנות ביישוב שלא הצליחה לשכנעם להיכנס לארוחת צהריים".

"עם עזיבתה, הנחתה האחראית על הקייטנות שתהיה השגחה על הילדים בכל עת", הוסיפו במועצה ובחברה למתנ"סים. "עם זאת, בניגוד לנהלים, היא החליטה שלא לקרוא להורים על מנת לאסוף את ילדיהם מהקייטנה בשל הקירבה לשעת האיסוף. הסייעת נותרה עם הילדים בחצר, וכשהחלו ההורים להגיע קמה לנוחיות תוך יידוע האחראית על הצהרון, וביקשה מהילדים לסדר את הצעצועים שפיזרו בחצר. אחראית הצהרון, בניגוד לנהלים, נעלה את הדלת לחצר, לטענתה בטעות. נוסיף שהתחקיר מעלה שהילדים היו מצוידים בבקבוקים עם מים בכל העת. דקות ספורות לאחר מכן הגיעה האם לאסוף את הילד. אחראית הצהרון הושעתה באופן מידי וזומנה לשימוע, וייתכנו צעדים נוספים עם סיום הפקת הלקחים מהתחקיר".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.