בנט: "הפגנות כוחניות לא משפיעות עליי"

שר החינוך טען כי מחאת הסרדינים "סתם גורמת לנזקים" והאשים את ההורים המפגינים בפופוליזם. לדברי השר, "אולטימטום זה ילדותי - אני עוסק בנושא עוד לפני שנכנסתי למשרד". האם ההורים ישבשו בתגובה את תחילת שנת הלימודים? וגם: תשלומי ההורים לא יתייקרו

לא נכנע לאולטימטום. בנט (פלאש 90)

שר החינוך עולה למתקפה נגד ההורים המפגינים: בשבועות האחרונים "מחאת הסרדינים" נגד הצפיפות בכיתות עלתה מדרגה, ושיבושים משמעותיים אירעו בלימודים - עד לסוף שנת הלימודים בבתי הספר. היום (רביעי), לאחר שכל התלמידים כבר יצאו לחופש, השיב השר נפתלי בנט לטענות המוחים וטען כי "מי שמצפה לפתרון קסם יודע שזה לא ריאלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר התייצב היום בוועדת החינוך בכנסת ונשאל באופן ישיר על מחאת ההורים: יו"ר הבית היהודי הדגיש כי הוא "עוסק בנושא הצפיפות מלפני הכניסה לתפקיד - בלי הפגנות ובלי מחאות. לא צריך את זה". בנט ציין כי במשא ומתן הקואליציוני הוא דרש תקציב משמעותי לנושא: "היו לי שתי דרישות - איילת שקד למשפטים ותקציב תוספתי לפתרון צפיפות".

בנט הסביר כי אינו יכול להציג בשלב זה פתרון לסוגייה: "אתם לא מצפים שאדם יבטיח דברים שאי אפשר לעמוד בהם. פגשתי את כל המעורבים - הורים, ועדים, מורים, מנהלים ומומחים. אני על זה". לדבריו, במשרד החינוך עובדים על "מתווה יצירתי" בהתאם לתקציב המשרד: "אנחנו ממשיכים בקו הדיפרנציאלי".

"אף ילד לא יישאר מאחור"

השר הוסיף ורמז כי מדובר במחאה גיאוגרפית ועקץ את ההורים שארגנו את המחאה: "בפריפריה כבר יש 32 ילדים בכיתה. חינוך זה גם להיות מחונך, תרבותי". השר אמר כי ההשבתות "סתם גורמות למצוקה" והבהיר כי
"הפגנות כוחניות לא משפיעות עליי, מה שמשפיע עליי זה מה טוב למדינת ישראל. אולטימטום זה ילדותי. רוצים להיות פופוליסטים - לא בבית ספרי".

בתוך כך, ועדת החינוך אישרה פה אחד את תשלומי ההורים לשנת הלימודים תשע"ו, שיישארו זהים לשנת הלימודים שהסתיימה. "למרות שהמדד עולה כל הזמן אנחנו לא מעלים את תשלומי החובה ולא את תשלומי הרשות. לא יתייקרו תשלומי ההורים. ילד ברהט, בנהריה ובנתיבות צריכים להתחיל את חייהם מאותה נקודה", אמר השר בנט.

"גם במקרה בו הורי הילד לא יוכלו לעמוד ברף התשלומים - הדבר לא ימנע חלילה השתתפות התלמיד בפעילות או טיול. אף ילד במדינת ישראל לא יישאר מאחור", הוסיף.

מחאת הסרדינים, השבוע (אסף)

מארגני המחאה: "בנט פועל בגסות לב"

מובילי המחאה איימו לשבש את פתיחת שנת הלימודים: בשיחה עם חדשות 2 Online הזהיר השבוע זאב גולדבלט, מייסד פורום ועדי ההורים היישוביים , כי אם משרד החינוך לא יורה על צמצום מספר התלמידים בכיתות - הלימודים בשנה הבאה לא ייפתחו במועדם.

"ניסינו לרמוז לשר בנט ולראש הממשלה, שיבינו שאנחנו רציניים", אמר גולדבלט. "לצערי אף אחד במערכת לא הבין כמה אנחנו נחושים ורציניים ולכן נאלצנו להגיע ליום הזה. אם משרד החינוך לא יתעשת, לא תהיה לנו שום אפשרות אחרת ונידחק לסיטואציה שלא נוכל לתת לשנת הלימודים להיפתח כסדרה".

גולדבלט תקף בחריפות את התנהלותו של שר החינוך בנט והאשים אותו בכוחנות. "השר בנט עשה טעות אדירה בכך שהחליט להימנע משיח עם ההורים על בסיס שווה ומכבד", אמר. "הוא החליט לפעול בגסות לב, תוך שהוא מתעלם מצעקת ההורים המוצדקת. אפשר היה להימנע מההשבתה הזו והיינו שמחים להימנע".